Hlavní navigace

Google bude podporovat Chrome pro Windows XP nejméně do dubna 2015

17. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Updaty a bezpečnostní záplaty tak budou k dispozici ještě jeden rok poté, co skončí avizovaná podpora XP ze strany Microsoftu.

Microsoft již ohlásil, že v polovině dubna 2014 definitivně skončí podpora oblíbeného opreračního systému Windows XP a že od od toho data nebudou k dispozici ani bezpečnostní opravy.

„Máme zjištěno, že na Windows XP spoléhají ještě stovky milionů uživatelů a že podstatná část z toho aktuálně používá Chrome,“ oznámil Google na svém blogu. Velkou část bezpečnostních incidentů přitom mají na svědomí právě díry v internetových prohlížečích. Pokračováním ve vydávání aktualizací chce tak Google tento typ nebezpeční omezit. Prozatím slíbil pokračovat další podpoře Chrome pro Windows XP nejméně rok, tedy do dubna 2015.

Navíc Google umožňuje provozovat prohlížeč v tzv „legacy“ módu, který umožnuje spouštět řadu aplikací, které byly určeny pro některou ze starších verzí Internet Exploreru.  

Podle statistik provozovatelů velkých webových služeb se současný podíl internetových uživatelů s Windows XP odhaduje na 20%.

Čtěte také:
→ Windows XP končí, čím je nahradit? Volba 1: prověřená Windows 7
→ V roce 2014 končí podpora Windows XP, co bude dál?

ICTZ23

Zdroj: IDG News Service

G+