Hlavní navigace

Firemní smartphone: Vytěžte z něj co nejvíc, ale bezpečně

18. 9. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Samsung
Pracovní mobilní zařízení jsou dobrými sluhy, ale špatnými pány. Vy a vaši zamestnanci je můžete využívat naplno bez obav z hackerských útoků.
PR článek 18. 9. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Když pracujete na vysoké pozici nebo dokonce vlastníte či řídíte firmu, pravdepodobně patříte mezi lidi, kteří musí být od rána do večera na telefonu. A pokud navíc často podnikáte služební cesty, můžete občas zažívat pocit nepohodlí při práci z hotelu či kanceláře, která není vaší domovskou základnou. Ty nejvýkonnější smartphony nám již umožňují řešit problémy na dálku pohodlně. Potvrzují to především majitelé mobilních telefonů s obrovskými displeji, mezi něž patří nejnovější Samsung Galaxy S8. Na telefonu s „infinity“ neboli „nekonečným“ displejem oceníte zejména intuitivní multitasking.

Ani ten největší telefon či tablet však nenahradí práci v reálném počítačovém prostředí. Úprava dokumentů nebo používání složitějších aplikací může na smartphonu zabrat spoustu času, a pokud navíc máte před sebou delší seznam úkolů, notebook vám prostě chybí. Tento problém řeší dokovací stanice Samsung DeX, která překonvertuje prostředí operačního systému Android na počítačové tak, abyste mohli pracovat stejně efektivně jako ve vlastní pracovně.

Samsung DeX je kompatibilní se smartphony Galaxy S8 a S8+ a samozřejmostí je možnost ovládat zařízení myšou a klávesnicou. Smartphone stačí vložit do dokovací stanice spojené s monitorom prostřednictvím HDMI kabelu a můžete začít pracovat.

Pokud máte pocit, že používání smartphonu spolu s počítačem zvyšuje možnost nebezpečných útoků, vaše obavy jsou liché. Smartphone je totiž chráněn platformou Samsung KNOX. Tu již měli možnost otestovat i v zemích, které mají na bezpečnost ty nejvyšší nároky. KNOX splňuje přísná kritéria pro akreditacu v zemích jako jsou USA, Rusko, Velká Británie a mnoho dalších.

Jedná se o 7vrstvou platformu, kompatibilní s operačným systémom Android. Její hlavní pricnip spočívá v rozdělení dat na dvě zcela oddělené části – firemní a soukromou. Toto dvojité rozhraní umožní vám i vašim zaměstnancům pracovat s mobilním zařízením bezpečně za každých okolností. Soukromá část totiž obsahuje všechny aplikace a soukromé údaje, zatímco do zabezpečeného rozhraní se musíte přihlásit samostatným heslem. Máte zde uložena veškerá firemní data, která by mohla být za jistých okolností zneužita.

KNOX však prostřednictvím dvojitého šifrování znemožňuje prolomit zabezpečení telefonu. Rozhraní pro citlivá data navíc nebude možné spustit, pokud do telefonu proniknou škodlivá data. Možnost krádeže nebo zneužití je tak snížena na minimum.