Hlavní navigace

Fiasko Windows 10 1809 může zbrzdit migraci podniků z Windows 7 (2)

29. 1. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Screenshot Windows 7
Zpoždění distribuce Windows 10 October 2018 Update by mohlo odradit některé z podniků, které doposud plánovaly přechod z Windows 7 před ukončením podpory tohoto OS v lednu příštího roku.

Předchozí díl

Problém spočívá v tom, že verze 1809 ještě není připravena na implementaci v podnicích čili každý den zpoždění je dalším dnem, v němž podniky nemohou migrovat svoje stroje. Existují sice starší verze Windows 10, které byly schváleny pro podniky, jenže každá z nich má nějakou nechtěnou charakteristiku, která z ní činí jen chabou alternativu.

Problém se staršími feature upgrady Windows 10 spočívá v tom, že tyto aktualizace přijdou o podporu před odchodem Windows 7 „do důchodu“ nebo jen pár měsíců po vypršení podpory pro starší systém, což podniky donutí k další migraci. (Na rozdíl od Microsoftu, který alespoň veřejně věří tomu, že jeho zákazníci budou upgradovat dvakrát ročně, předpokládá Computerworld, že cílem podnikových IT oddělení bude co možná nejméně aktualizací a provozování každé verze Windows 10 po co možná nejdelší období.)

Podpora Windows 10 Enteprise 1703 vyprší v říjnu, tři měsíce před koncem podpory Windows 7. Ukončení podpory pro Windows 10 Enterprise 1709 a 1803 je pak naplánováno na 14. dubna, respektive 10. listopadu 2020, čili tři a deset měsíců po sedmičkách.

Což znamená, že to Microsoft podnikům pěkně zavařil. Vypadá to, že verze 1809 se podnikové certifikace dočká až v květnu 2019, čímž by její implementace v podnicích zaměstnávala IT oddělení až do října. Pokud se tedy nic zvláštního nestane, měly by na migraci zbýt tři měsíce. Což je zatraceně málo.

Zdroj: Computerworld.com