Hlavní navigace

Doplňkovou podporu pro Windows 7 začne Microsoft prodávat od 1. dubna

7. 3. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Screenshot Windows 7
Rozšířené bezpečnostní aktualizace (extended security updates čili ESU) poskytnou podnikovým zákazníkům více času na přechod z Windows 7. Bezpečnostní záplaty pro zranitelnosti jim bude poskytovat i po ukončení podpory v lednu 2020.

Svoji doplňkovou podporu pro sedmičky má Microsoft v plánu začít prodávat od 1. dubna.

Záplaty budou vydávány pouze pro chyby hodnocené Microsoftem jako „kritické“ nebo „důležité,“ což jsou první dva typy hodnocení v žebříčku společnosti sestávajícím ze čtyř příček.

ESU bude postupně dodávána po dobu tří let, přičemž podmínky v jednotlivých letech se budou mírně lišit. Podpora bude prodávána na základě počtu zařízení, nikoliv počtu uživatelů, což je způsob, jakým Microsoft řeší licencování Windows 10. Náklady na ESU budou začínat nízko – 25 nebo 50 dolarů za zařízení a rok – ale každý rok se budou zvyšovat na dvojnásobek, a tak ve třetím a posledním roce skončí na 100 nebo 200 dolarech za zařízení. (Nižší z obou cen platí pro předplatitele Windows 10 Enterprise nebo Microsoft 365 Enterprise.)

Windows 7 ESU zároveň umožňuje, aby na daných PC běžely aplikace Office 365 ProPlus – Word, Excel, Outlook atd – provázané s Office 365, které běží lokálně. Microsoft se původně nechal slyšet, že podpora Windows 7 s Office 365 ProPlus skončí v lednu poté, kdy operační systém skončí v „důchodu.“ Další výhodou je, že na oprávněných počítačích bude Microsoft poskytovat i záplaty pro Internet Explorer 11 (IE11).

V příspěvku na blogu společnosti z 1. března 2019 napsal hlavní manažer marketingu divize komerčních Windows, že zákazníci, kteří mají o ESU zájem, mohou kontaktovat svůj account tým Microsoftu či resellera pro další informace.

Zdroj: Computerworld.com