Hlavní navigace

Dokáží Windows 8 změnit mobilní širokopásmové připojení?

31. 1. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Microsoft tvrdí, že zařízení s Windows 8 budou pro připojení k internetu využívat mobilní širokopásmové připojení stejně snadno, jako dnes Wi-Fi.

Steven Sinofsky se s účastníky Engineering Windows 8 blogu podělil o informace, týkající se vylepšení, s nimiž by se Windows 8 údajně měla připojit k internetu stejně snadno pomocí širokopásmového mobilního připojení jako je tomu dnes v případě Wi-Fi.

Nativní podpora ovladačů

Windows 8Systém Windows 7 do určité míry mobilní širokopásmové připojení podporoval, většinou ovšem bylo třeba doinstalovat další ovladače či software pro řízení takového připojení.

Microsoft spolupracuje s výrobci hardwaru  pro tento typ připojení a vyvinul standard Mobile Broadband Interface Model (MBIM), který integruje podporu tohoto připojení stejně, jako byla integrována podpora Wi-Fi pro Windows XP. Ovladače budou aktualizovány automaticky prostřednictvím služby Windows Update.

Podpora operátorů

Systém Windows 8 automaticky detekuje vašeho operátora a nastaví zařízení pro připojení k účtu. V případě, že nemáte předplacený datový tarif, nastavíte si požadované hodnoty sami u operátora. Integorvané počítadlo vás bude pravidelně informovat o množství stažených dat.

Ovládání sítí

Smartphony musí zvládat několik různých typů připojení, jedná se především o různé sítě Wi-Fi, mobilní internet, Bluetooth apod. Všechna tato připojení budou pro připravovaný systém Windows více či méně nová. Systém nabídne funkci řízení těchto připojení, včetně speciálního pasivního režimu pro letadlo.  Dostupné sítě budou řazeny pod sebou, tak aby bylo pro uživatele co nejsnazší vybrat si tu správnou. Preferované sítě se uloží do seznamu a Windows automaticky odebere ty, od nichž se manuálně odpojíte. Systém si také ohlídá, jste-li připojeni k mobilnímu internetu, u kterého platíte za data a počká s případnými aktualizacemi až do chvíle, kdy se připojíte k Wi-Fi.

Shrnutí

Chcete-li se připojit k internetu na desktopu nebo notebooku, musíte si počkat, než naběhne. I potom však trvá navázání připojení k síti několik vteřin, ve Windows 7 je to při probouzení z režimu spánku téměř 12 sekund. Systém Windows 8 má být nastaven tak, aby byl váš přístroj k síti připojen do jedné vteřiny. Ačkoli mají být Windows 8 zaměřena na mobilní internet mnohem více než předchozí systémy, stále je zde prostor k vylepšování. Microsoft  se zatím nijak nezmiňuje o možnosti zakázat připojení k širokopásmovému mobilnímu internetu v případě, že dojde k vyčerpání limitu dat.