Hlavní navigace

Do Windows 10 se vrací podpora kalendáře Google

9. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Microsoft.com
Microsoft zcela odstranil z aplikace Kalendář ve Windows 8.1 podporu kalendáře Google kvůli sporům o standardy, které mezi sebou oba giganti mají. Nové sestavení operačního systému Windows 10 s číslem 10051, které Microsoftu uniklo na veřejnost, tento zásadní nedostatek napravuje a podporu kalendáře Google do systému vrací.

Hlavní změnou v sestavení 10051 systému Windows 10 jsou nové univerzální verze aplikací Pošta a Kalendář, o nichž Microsoft poprvé hovořil v lednu. Nové aplikace jsou mnohem rychlejší než jejich předchůdci ve Windows 8.1 a vzhledem se podobají nedávno představeným beta verzím univerzálních aplikací Office uzpůsobených pro dotykové ovládání.

webcast

Aplikace Pošta nyní umožňuje zobrazení volitelného obrázku v panelu na pravé straně, pokud právě aktivně neprohlížíte nějakou zprávu. Aplikace podporuje i stejná gesta jako nová mobilní aplikace Outlook, například přejetí doleva pro vymazání zprávy nebo doprava pro označení praporkem. Podobnost není náhodná – někdy v budoucnu má být údajně aplikace Pošta ve Windows 10 přejmenována na Outlook.

Aplikace Kalendář vypadá mnohem barevněji a zajímavěji než její nudná verze ve Windows 8.1. Nejpodstatnější však je návrat podpory kalendáře Google. Kalendář ve Windows 8 původně kalendář Google podporoval, avšak tato podpora byla ve verzi 8.1 odstraněna kvůli sporům o standardy mezi oběma rivaly.  Biti na tom byli samozřejmě nejvíce uživatelé. Některé firmy se nechaly dokonce slyšet, že přejdou raději na počítače Apple, protože nechtějí měnit poskytovatele mailových a dalších služeb. Macy a všechna iZařízení totiž formáty CalDAV a CardDAV užívané aplikacemi Google podporují velmi obstojně.

Byl pro vás článek přínosný?