Hlavní navigace

Do Windows 10 přibydou nové bezpečnostní funkce

28. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: news.microsoft.com
Chystaná velká aktualizace operačního systému Windows 10 přinese nové funkce, které mají pomoci IT oddělením lépe chránit podniky před a po napadení
Blair HanleyFrank 28. 7. 2016
Doba čtení: 2 minuty

V poslední době se často hovoří o nových funkcích, které nadcházející velká aktualizace Windows 10 přinese domácím uživatelům. Vedle nich ale zavádí také dvě nové pokročilé bezpečnostní funkce, které mají pomoci IT manažerům lépe chránit firemní systémy a data s ohledem na stále častější využití soukromých zařízení zaměstnanců pro pracovní účely.

Funkce ochrany informací umožňuje podnikům oddělit od sebe firemní a soukromé informace na stejném zařízení. Druhou funkcí je ochrana proti pokročilým hrozbám v aplikaci Windows Defender, která využívá strojové učení a cloud Microsoft k lepší ochraně po narušení bezpečnosti.

Obě funkce jsou součástí snahy Microsoftu představovat Windows 10 jako operační systém pro podniky, které dbají na bezpečnost – v době, kdy útoky proti podnikovým sítím a systémům jsou na vzestupu.

Funkce ochrany informací umožňuje podnikům šifrovat data na zařízeních užívaných zaměstnanci pomocí klíčů, které spravuje IT. To by mělo mít několik výhod, včetně možnosti selektivně smazat pouze firemní data ze soukromého zařízení, jakmile zaměstnanci skončí pracovní poměr.

Bude možné nastavit i to, které aplikace budou moci pracovat s firemními daty. Uživatel nebude například moci na sociální síti zveřejnit údaje z podnikového personálního systému.

Ochrana informací však bude vyžadovat předplatné Windows 10 Enterprise E3, které stojí měsíčně 7 USD za uživatele.

Ochrana proti pokročilým hrozbám ve Windows Defender má pomoci odhalovat a neutralizovat bezpečnostní hrozby. Je založená na kombinaci softwaru běžícího na klientských zařízeních cloudové služby Microsoft. Detekuje-li systém narušení, navrhne správcům IT patřičné kroky k vyřešení problému.

Windows Defender ATP vyžaduje předplatné dražší služby Windows 10 Enterprise E5, určené pro podniky, které požadují prémiové doplňkové funkce Windows 10. Konkrétní cenu však Microsoft nezveřejňuje.