Hlavní navigace

Díky cloudové aplikaci Software602 lze obyčejné daňové přiznání pro fyzické osoby vyplnit za 15 minut. Je zdarma

12. 3. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © auremar - Fotolia.com
Přibližně 10 – 15 minut stačí k vyplnění a odevzdání přiznání k dani z příjmu fyzické osoby. To díky dynamické formulářové aplikaci, kterou vyvinula společnost Software602 a která běží v cloudovém prostředí Windows Azure.
ali 12. 3. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Aplikace nabízí automatické kalkulace, automatické otevírání příloh k vyplnění, kontrolu logické správnosti proti systému EPO ministerstva financí a další pokročilé funkce.  Další doklady typu potvrzení o úrocích ze stavebního spoření lze vyfotografovat přímo z tabletu a přiložit. Výhodou je také automatické vytváření výkazů pro zdravotní pojišťovny a Českou správu sociálního zabezpečení.

Daňové přiznání lze odeslat datovou schránkou (i to je automatizováno, stačí zadat přístupové údaje), e-mailem s elektronickým podpisem nebo vytisknout a odevzdat na papíře. Aplikace také umožňuje uložit rozpracovaný formulář a později se k němu vrátit.

Formuláře přiznání daně z příjmu fyzických i právnických osob jsou dostupné na internetové adrese www.602.cz/dap.  

„Náš přístup je založen na přesvědčení, že má být možné realizovat každou činnost kdykoliv, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení. Daňové přiznání je dalším konkrétním příkladem, jak je takový přístup praktický. Příkladem je daňové přiznání. Zkusil jsem to vyplnit na svém smartphonu. Trvalo to opravdu pár minut, zkontroloval jsem to proti aplikaci Ministerstva financí, fotoaparátem jsem pořídil požadované přílohy a zprávu jsem odeslal datovou schránkou. To všechno z mobilu přes 3G,“ uvedl výkonný ředitel Software602 Jan Petr.

Formuláře daňového přiznání byly vytvořeny pomocí technologie FormApps společnosti Software602. Jedná se o ucelenou sadu produktů umožňující rychlé vytváření dynamických formulářových aplikací. Práce s takovými aplikacemi vyžaduje formulářový prohlížeč FormApps Mobile, který je zdarma k dispozici ve verzi pro Android i pro počítače a tablety s OS Windows a telefony s Windows Phone. Uživatelé osobních počítačů s MS Windows, Mac nebo Unix mohou přistupovat z webových prohlížečů, stačí instalovat doplněk.

Software602 vydává daňové formuláře pravidelně od roku 2006. Od té doby bylo jejich prostřednictvím podáno více než milion přiznání.

Čtěte také:
→ Česká Finanční správa a interaktivní formuláře
Do konce března (resp. června) musejí daňoví poplatníci vyplnit a odevzdat daňové přiznání za loňský rok. Mnoho z nás přitom s tímto procesem zápolí a ráda využije každé pomoci.

G+