Hlavní navigace

ČP Cloud: už je možné odesílání papírové pošty z počítače

27. 4. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: cpcloud.cz
ČP Cloud ve spolupráci s Českou poštou spouští on-line aplikaci, která umožňuje zasílat papírovou poštu z počítače a vést její archiv.

Společnost ČP Cloud ve sdružení s Českou poštou spustila v ostrém provozu on-line službu, která umožňuje odesílat papírové dopisy z počítače podobně jako e-mail. Aplikace navíc vede zabezpečený archiv a evidenci dopisů, adresáře a dokáže v případě potřeby prokázat obsah odeslaných zásilek. Služba je dostupná on-line bez instalace a písemných smluv a díky automatizaci zjednodušuje a zlevňuje celý proces odesílání dopisů. Cena jednoho dopisu začíná na 11,41 Kč bez DPH a zahrnuje všechny služby včetně poštovného, čtyř stran barevného oboustranného tisku, kompletace, archivu i evidence.

Za projektem ČP Cloud stojí podnikatel Daniel Bartek a investiční fond RSJ. „Ačkoliv v zahraničí – například na Slovensku, v Německu či Nizozemí jsou podobné služby běžné a provozují je jak přímo poštovní instituce, tak specializované firmy, v Česku jednoduchá aplikace podobného rozsahu a bezpečnosti stále chyběla,“ říká Daniel Bartek, generální ředitel ČP Cloud, a dodává: „ČP Cloud je vlastně technologické vylepšení současných služeb České pošty, které zcela zautomatizovalo proces spojený s přípravou a správou dopisů. Kromě odesílání pošty přes uživatelsky příznivé prostředí nabízí místo pro bezpečné ukládání dokumentů, přehled odeslaných a doručených dopisů a také správu kontaktních informací. Neboli celou poštovní agendu na jeden klik.“

Odesílaný dopis lze sestavit prostřednictvím on-line aplikace nebo jej nahrát v PDF. Službu je možné zaplatit platební kartou nebo převodem a odeslat ke zpracování. Služba ČP Cloud – dopis archivuje a data předá České poště, která dopis vytiskne, zkompletuje, zabalí do obálky, nadepíše adresy, doručí adresátovi a sleduje jeho doručení. „Je to vlastně zebezpečený e-mailový klient pro papírovou poštu,“ vysvětluje Daniel Bartek.

Za projektem, který se připravoval od roku 2013, stojí podnikatel a odborník na reklamu Daniel Bartek. Investicí v řádu několika desítek milionů korun vstoupil do projektu také investiční fond RSJ. „RSJ se zaměřuje na projekty, které v daných odvětvích znamenají významný posun. ČP Cloud svým spojením tradiční služby s novým přístupem naplňuje naši strategii investovat do inovativních technologií a postupů,“ vysvětlil důvody investice Jan Vyhnálek, výkonný ředitel RSJ Private Equity.

Služby jsou poskytovány ve sdružení s Českou poštou, díky čemuž je částka za poštovné osvobozena od DPH. Výše poštovného je regulována státem, o zbytek částky za odeslaný dopis se pak pošta a ČP Cloud dělí. Systémy jsou provozovány na vzdálených serverech, které jsou spravovány Českými Radiokomunikacemi.

Autor článku