Hlavní navigace

Co potřebujete vědět o Office 2019

4. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Microsoft zveřejnil některé detaily týkající se krabicové verze balíku Office, který přijde v příštím roce.

Balík, pojmenovaný „Office 2019“, bude určený především korporátním zákazníkům, kteří podle Microsoftu „zatím nejsou připraveni na cloud.“

Portál Computerworld pak připravil odpovědi na některé otázky, které by mohli mít potenciální zákazníci Microsoftu. Ten byl poměrně vyhýbavý, pokud jde o téma „věčné“ licence, tedy takové, která znamená jedinou platbu dopředu. Firma samozřejmě preferuje cloud, což je logické – ten je totiž zdrojem příjmů neustále (tedy dokud to podniky nepřestane bavit a nepřejdou ke konkurenci).

Kdy Microsoft Office 2019 vydá? K vydání balíku má dojít někdy ve druhé polovině příštího roku. Víc Microsoft neoznámil, i když existují jistá vodítka, která by mohla napovědět víc. Koncem září 2015 nabídl Microsoft edici Office 2016 pro Windows nejprve zákazníkům Office 365, na což následně navázal retailovými verzemi. A Office 2019 nejspíše vyjdou zhruba ve stejném období roku, a to ve stejném pořadí.

Co bude součástí Office 2019? To Microsoft neříká. Součásti balíku budou nejspíše zveřejněny až v polovině roku 2018, kdy Microsoft vydá jeho preview verzi. Představitelé společnosti hovořili o funkcích Ink Replay ve Wordu a Morph v PowerPointu, které již uživatelé Office 365 mají k dispozici rok, respektive dva.

Příliš velká šance na to, že by balík obsahoval nějaké převratné novinky, však není. Protože v rámci věčné licence půjde spíše o kumulaci novinek od posledního vydání, čili změn, které jsou předplatitelům Office 365 servírovány už pár let.

V jakých formách a formátech bude Office 2019 k dispozici? Ani to Microsoft neříká. Je jasné, že podnikovým zákazníkům bude nabízet jistou formu hromadných licencí, nicméně zda bude prodávat jednotlivé krabice přímo v maloobchodě, to zatím netušíme. Jasné zatím není ani to, zda se redmondský gigant po vydání Office 2019 chystá vydat ještě jednu „věčnou“ verzi balíku. Jeho mluvčí přímou otázku na toto téma odmítla komentovat.

Zdroj: Computerworld.com