Hlavní navigace

Co je součástí nejnovější aktualizace Chromu? (2)

4. 11. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 9to5Google/Techspot.com
Společně s verzí Chrome 78 přichází i text zobrazující se při přejetí kurzorem nad kartu panelu, více možností pro uživatele, co se týče úpravy stránky na novém panelu, a také zpřístupnění nuceného tmavého režimu. Podnikové uživatelé pak získávají možnost vyhledávat přímo v adresním řádku Chromu v rámci svého Disku Google.
Gregg Keizer 4. 11. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Předchozí díl

Verze 77 uvedla do prohlížeče Chrome pozadí a poskytla uživatelům několik kolekcí obrázků – krajiny, mořské krajiny, geometrické vzory atd. – a také jim umožnila nahrát svoji vlastní fotografii, aby jí vyplnili dříve obyčejnou novou kartu. (Obrázek zde má formu komplexního „skinu“, à la Firefox, ale objeví se pouze na stránce s novou kartou.)

V novějším Chromu 78 to takto zůstává, jen zde přibývají další možnosti, pokud se samozřejmě uživatel odváží pustit do jejich bližšího zkoumání. Vepište do adresního řádku chrome://flags a stiskněte klávesu Enter, načež zkuste najíst dvojici následujících nastavení:

  • Menu Chrome Colors
  • NTP customization menu version 2

Obě aktivujte a následně Chrome 78 restartujte.

V pravém dolním rohu stránky nového panelu klikněte na ikonku tužky a otevře se menu, v němž můžete vidět (a nastavit) nové možnosti pro barvy a zkratky na stránce.

V určité chvíli dojde k tomu, že Google tuhle možnost automaticky zapne všem a nebude ji tedy nutné složitě hledat v nastaveních. Zatím je však těžké říct, kdy se tak stane.

V rámci Chromu 78 však přijde i další dlouho slibovaná funkce, komplexní vyhledávání v rámci Disku Google. Ačkoliv ani ta nemusí být dostupná okamžitě.

„Díky funkci, která bude uvedena v následujících týdnech, budou uživatelé moci hledat soubory na Disku Google, ke kterým mají přístup z adresního řádku,“ napsal Google v přidruženém dokumentu, zaměřeném na Chrome v podnicích. „Text, který zadají, bude vyhledáván jak v názvech, tak v obsahu dokumentů, a zobrazí se jim ty nejvíce relevantní dokumenty na základě jejich historie.“

Pokračování