Hlavní navigace

Cisco buduje cloud cloudů, sází na hybridní prostředí

12. 6. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: © violetkaipa - Fotolia.com
Cisco navazuje partnerství s vybranými dodavateli softwaru, aby společně budovali tzv. Intercloud a nabízeli služby pro internet všech věcí. Přichází i s novými nástroji pro tvorbu a správu hybridních cloudových prostředí, kde bude fungovat „všechno se vším“ – všechny veřejné cloudy se všemi dostupnými hypervizory v soukromých cloudech.
Jim Duffy 12. 6. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Společnost Cisco oznámila, že navázala partnerství s 35 nezávislými dodavateli softwaru. Její snahou je urychlit vznik nových cloudových služeb pro tzv. Intercloud – globální síť vzájemně propojených cloudů, kterou Cisco buduje se svými partnery. První vlna pečlivě vybraných dodavatelů bude vytvářet cloudové služby, jejichž cílem bude pomáhat zákazníkům využívat nejrůznější příležitosti, které nabízí tzv. Internet všeho (IoE).

Společnost Cisco již do Intercloudu investovala přes 2 miliardy dolarů. Předpovídá, že v roce 2020 bude do internetu všeho připojeno na 50 miliard zařízení a bude probíhat komunikace mezi těmito stroji navzájem i mezi nimi a lidmi.

Společnost Cisco bude společně se svými partnery nabízet zákazníkům cloudové služby nové generace a aplikace a služby založené na Intercloudu prostřednictvím tržiště Cisco Intercloud Marketplace, které bude spuštěno na podzim 2015.

Dnes ohlášené partnerství s nezávislými dodavateli softwaru se zaměří na tři hlavní oblasti: vývojové platformy nové generace, velká data a jejich analýzu a cloudové služby IoE.

Společnost Cisco také představila softwarové inovace zaměřené na zjednodušování implementace a provozu hybridního cloudu – nové bezpečnostní funkce, efektivnější nástroje pro správu smíšených cloudových prostředí a podporu dalších hypervizorů. Novinky souvisí s rozvojem architektury Cisco Intercloud Fabric, jejímž smyslem je odstraňovat složitost heterogenních prostředí s různými infrastrukturami, hypervizory, uživatelskými rozhraními a bezpečnostními nároky, přičemž snahou společnosti Cisco umožnit spojení jakýchkoli soukromých i veřejných cloudů s jakýmikoli virtuálními stroji a celé prostředí spravovat jednotně z jedné obrazovky.

Hybridní cloudové prostředí Cisco Intercloud Fabric již získalo přes 100 zákazníků z celého světa Využívá jej například technologická společnost KPIT Technologies, vydavatelství Macmillan Publishing nebo charitativní organizace Armáda spásy ke sjednocení provozního modelu pro vývoj, testování a kontrolu softwaru a produkčního prostředí.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Cisco předpovídá do roku 2019 pětinásobný nárůst objemu dat v regionu CEE
Kromě nárůstu objedmu dat přenášených po internetu ve střední a východní Evropě se čeká i zdvojnásobení průměrné rychlosti připojení. Přenosy videa po internet budou v roce 2019 představovat 80% celosvětového datového provozu, z toho dvě třetiny dat budou připadat na mobilní připojení.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.