Hlavní navigace

Českou pobočku společnosti Hewlett Packard Enterprise povede tým osmi manažerů

1. 12. 2015
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Produkty a služby v rámci české pobočky Hewlett Packard Enterprise spadají do nových obchodních jednotek; za chod celé společnosti zodpovídá generální ředitel Jan Kameníček

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE), která vznikla ke 2. listopadu 2015 jako jedna ze dvou firem z původní mateřské korporace Hewlett-Packard, bude mít v České republice následující strukturu. Generálním ředitelem české pobočky společnosti HPE byl již ke dni vzniku jmenován Jan Kameníček, vedením jednotlivých obchodních jednotek a produktových divizí byli nyní pověření ostatní manažeři.

Jan Kameníček, generální ředitel (Managing Director)
Je absolventem Fakulty elektrotechniky na ČVUT v Praze. Svoji profesní kariéru zahájil v roce 1991 jako servisní inženýr ve společnosti Digital Equipment a od této chvíle se pohyboval především v oblasti služeb. Ve vrcholovém managementu se pohybuje již 18 let, nejprve ve společností Digital Equipment, poté Compaq a od roku 2002 v HP. Jako poslední před jmenováním do čela HPE zastával od roku 2008 pozici generálního ředitele české pobočky společnosti HP.

Pavel Doležal, obchodní ředitel (Sales Director)
Absolvoval fakultu dopravní na ČVUT v Praze. Jeho prvním zaměstnavatelem se v roce 2000 stala společnost Ericsson a práce na pozici Solution Manager. V této společnosti strávil 12 let a vystřídal několik manažerských pozic, jako poslední zastával post regionálního lídra spotřebitelských a podnikových řešení pro oblast západní a střední Evropy. Od roku 2012 až do nynějšího jmenování působil v české pobočce společnosti HP jako ředitel divize technologických služeb.

Václav Jakoubek, ředitel distribučního kanálu (EG Indirect Sales Manager)
V roce 1980 vystudoval fakultu stavební na ČVUT v Praze, obor Automatizované systémy řízení. Po absolvování ČVUT se věnoval návrhu, tvorbě a zavádění podnikových automatizovaných systémů řízení ve společnostech Ústav racionalizace ve stavebnictví, Československý rozhlas a INORGA. V roce 1992 spoluzaložil společnost JBA, kde působil do roku 2002 ve funkcích technického ředitele a generálního ředitele, a která se stala předním dodavatelem podnikových informačních systémů na českém trhu. Následně zamířily jeho kroky do společnosti HP, kde se devět let věnoval podnikovým řešením pro klíčové zákazníky. Pak HP na rok opustil a zastával post obchodního ředitele společnosti INFOR pro východní Evropu. Od roku 2012 až do svého současného jmenování na novou pozici působil jako obchodní manažer pro české zákazníky z podnikového a státního sektoru. V posledních čtyřech letech stál rovněž u zrodu většiny projektů zaměřených na cloud computing.

Tomáš Kubát, ředitel obchodní jednotky serverů, storage a předprodejních služeb (Business Unit Manager – Servers, Storage, Presales)
Je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. V roce 2000 také dokončil studium MBA programu University of Calgary a CMC Graduate School of Business. Za svůj profesní směr zvolil IT – pracoval pro společnost ICL a celých 14 let pro firmu HP na různých obchodních a manažerských pozicích v oblasti prodeje technologií či realizace dodávek konzultačních a projektových služeb. Pouze v letech 2008 -2010 práci pro HP vystřídalo působení ve společnosti Siemens Informační Systémy v roli Head of Professional Services, kde řídil tuto divizi projektových služeb v ČR. V roce 2010 se opět vrátil do HP, kdy byl po změně struktury jmenován ředitelem jednotky Business kritických systémů. Tato role se později rozšířila do role dnešní, kde má na starosti vedení divizí serverů, datových úložišť a předprodejních služeb.

Lubomír Galatík, ředitel obchodní jednotky síťových prvků a Aruba (HPE Aruba Business Unit Manager)
V roce 2009 dokončil studium na Fakultě informatiky a statistiky, obor Informatika, na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po dokončení studia nastoupil v roce 2010 do společnosti Hewlett-Packard, kde se začal věnovat práci obchodního reprezentanta divize serverů, storage a síťových prvků. V HP následně vystřídal několik dalších obchodních pozic zakončených rolí account managera pro velké klienty z podnikového a státního sektoru, a to nad celým portfoliem produktů a služeb HP. Jeho poslední pracovní zastávkou před vedením produktové divize síťových prvků bylo vedení obchodního týmu starajícího se o střední a větší klienty v privátní i veřejné sféře.

Vít Slunečko, ředitel divize technologických služeb (Technology Services Business Unit Manager)
Řady zaměstnanců společnosti HP rozšířil v roce 2003, poté co nejprve po ukončení studia na Provozně-ekonomické fakultě ČZU zamířil pracovat do firmy svého otce. V HP se po celou dobu až do současnosti věnoval partnerskému kanálu, tedy síti nejvýznamnějších obchodních partnerů zaměřených na dodávky podnikových řešení všech velikostí. Od roku 2010 se rovněž zaměřoval na rozvoj obchodních příležitostí v tzv. midmarket segmentu, tedy u firem ve velikosti okolo 25-500 zaměstnanců, kde vybudoval celý specializovaný obchodní team.

Daniel Novák, ředitel divize konzultačních služeb (Technology Services Consulting Business Unit Manager)
Ihned po absolvování studia Fakulty elektrotechniky na ČVUT v Praze v roce 1996 nastoupil do společnosti HP, se kterou spojil celou svou dosavadní pracovní kariéru. Více než 15 let nejprve zastával pozici síťového konzultanta a manažera pro rozvoj obchodních příležitostí. Další přibližně rok a půl vedl tým návrhářů architektury komplexních podnikových řešení. Od roku 2012 až do konce letošního října pak pracoval jako obchodně-technický manažer pro oblast konzultačních technologických služeb.

Bedřich Luft, ředitel obchodní jednotky podnikových služeb (Enterprise Services Director)
Je absolventem Fakulty elektrotechniky na ČVUT v Praze a držitelem Innovation and Entrepreneuship certifikátu ze Stanford University. Svou pracovní kariéru zahájil jako servisní inženýr ve společnosti Digital Equipment v roce 1991 a dále se věnoval řízení servisních služeb – technické podpory, outsourcingu a aplikačního vývoje. Má zkušenosti z budování servisních organizací, řízení velkých outsourcingových projektů a 4 roky rovněž řídil dodávku servisních služeb v rámci regionu CEE a MEMA. V roce 2012 byl pověřen vedením obchodní jednotky HP Enterprise Services, která zajišťuje dodávku aplikačních služeb a outsourcingu pro velké zákazníky.

Autor článku