Hlavní navigace

CentroNet plánuje investovat do optiky dalších 40 milionů korun

29. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cílem je získat do konce roku až 20 tisíc zákazníků z řad domácností.

Společnost CentroNet, která v Praze buduje optickou telekomunikační síť CenTrio s vysokou přenosovou kapacitou, hodlá jen do konce letošního roku do rozvoje své sítě investovat dalších více než 40 miliónů korun. Firma si totiž vytyčila ambiciózní plán: CenTrio by mělo do konce letošního roku získat až 20 tisíc nových zákazníků. 

CentroNet prozatím disponuje širokou optickou sítí v centru Prahy, nyní se firma začala soustředit na klientelu z řad domácností. "V rámci EU jsou Češi jedni z nejnáročnějších zákazníků, co se internetového připojení týká. Pryč je doba, kdy se řešila síla a kapacita downloadu. Minimálně stejně důležitý je i druhý parametr, tedy upload," vysvětluje Lukáš Hůlka, výkonný ředitel CenTrio, kde firma vidí potenciál a pokračuje: "Češi stále více vyžadují rychlejší nahrávání obsahu na internet, například v rámci sociálních sítí. To je posun od dřívějších dob, kdy bylo hlavním požadavkem hlavně rychlé stahování."

To by, podle Hůlky, měla zákazníkům pomoci vyřešit nová technologie FTTH (optika až do bytu), kterou CenTrio nasadilo. "Podle našeho zjištění více jak 45 procent všech domácností požaduje rychlejší přístup k internetu a dá se tedy očekávat, že se trend v Česku bude chovat identicky. S ohledem na kvalitu naší sítě se chceme stát největším poskytovatelem FTTH připojení pro domácnosti na českém trhu,“ prozrazuje Hůlka budoucí plány.