Hlavní navigace

Broadcom prý má zájem o koupi Qualcommu

7. 11. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: CIO.com
Možná se chystá největší akvizice výrobce čipů všech dob. Dobře informované zdroje potvrdily agentuře Bloomberg, že Broadcom uvažuje o tom, že by koupil konkurenční Qualcomm.
Shawn Knight 7. 11. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Představitelé Broadcomu prý ohledně potenciálního obchodu jednají s poradci. Doposud se ale daleko nedostali a zatím tedy vůbec není jistý, že se obchod uskuteční.

Hodnota akcií Qualcommu vzrostla po zveřejnění zprávy o téměř 14 procent, u akcií Broadcomu šlo o 6,5 procenta. Tržní hodnota Qualcommu jako celku se odhaduje na 92 miliard dolarů, hodnota Broadcomu pak téměř na 113 miliard.

Qualcomm zhruba před rokem oznámil, že za 47 miliard dolarů kupuje firmu NXP Semiconductors. Tento obchod se ovšem setkal s regulačními překážkami v EU a odporem akcionářů, kteří měli za to, že hodnota NXP je vyšší.

Kromě toho se Qualcomm právě nachází uprostřed právní bitvy s Applem, která si u něj vybírá svou daň. Podle poslední hospodářské zprávy poklesly zisky o 90 procent a tržby o 4,5 procenta. Cena akcií však zůstala víceméně stejná díky neklesající poptávce po mobilních čipsetech Qualcommu řady Snapdragon.

Broadcom minulý týden oznámil, že přesouvá své sídlo ze Singapuru do USA.

Zdroj: Techspot.com