Hlavní navigace

BlackBerry bude propouštět ze ztrátové divize mobilních telefonů, zaměří se na bezpečnost a internet věcí

28. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: BlackBerry
Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry plánuje propustit zatím neupřesněný počet zaměstnanců ze své divize mobilních telefonů ve snaze eliminovat její ztráty. Zároveň hodlá posílit obchodní týmy a rozvíjet další oblasti podnikání, například internet věcí.
John Ribeiro 28. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Společnost BlackBerry v oficiálním prohlášení uvedla, že se rozhodla konsolidovat své aktivity v oblasti softwaru, hardwaru a aplikací pro přenosná zařízení, což se dotkne mnoha zaměstnanců na celém světě.

Firma vstupuje do další fáze své revitalizace a přeskupuje své zdroje tak, aby „co nejefektivněji využila nové příležitosti k růstu a zajistila si trvalou ziskovost ve všech oblastech své obchodní činnosti“.

Ke konci února letošního roku, kdy končí její fiskální rok, měla společnost BlackBerry 6225 zaměstnanců na plný úvazek. Zhruba 42 % z jejích výnosů připadá na hardware, 47 % na služby a 10 % na software.

V loňském roce společnost BlackBerry na trh uvedla 10 nových chytrých telefonů, včetně modelů the Classic, Passport, Z3 a Porsche Design P'9983, avšak podíl operačního systému BlackBerry OS na trhu vytrvale klesá - podle analytické společnosti IDC v letošním prvním čtvrtletí dosahoval pouhé 0,3 %.

BlackBerry se snaží pronikat in na další trhy než mobilních zařízení, například do oblasti podnikových řešení a bezpečnosti. Uvedla na trh například multiplatformní technologii pro správu podnikové mobility BES12. Navázala spolupráci se společností Samsung Electronics, která bude implementovat BES12 do svých chytrých telefonů a tabletů Galaxy vybavených bezpečnostní technologií Samsung Knox.

Další oblastí, na kterou se BlackBerry zaměřuje, je internet věcí (IoT). Již představila svoji platformu BlackBerry IoT, která bude zpočátku cílit na automobilový průmysl a řešení pro inventarizaci a sledování majetku. Jejím cílem je získat podíl na trhu malých bezdrátově připojených zařízení.