Hlavní navigace

Bezpečné IT už není výsadou velkých firem

16. 9. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Master Internet
Sofistikovaná ochrana před DDoS útoky je dostupnější než kdy dřív. Díky příznivým cenám na ni dosáhnou i podniky, pro něž bývaly investice do bezpečnosti IT nemyslitelným luxusem.

(Partnerský příspěvek)

DDoS útoků přibývá. Ze studií několika bezpečnostních firem vyplývá, že tyto útoky jsou navíc delší a silnější než dříve. Není výjimkou, že některé z nich trvají i dny či týdny. Podnikatelé, jejichž byznys je závislý na funkční IT infrastruktuře, patrně zpozorněli. Všichni navíc máme v paměti útoky na české finanční instituce z jara předloňského roku.

Zákazníci datových center Master Internet mají nyní možnost vyzkoušet ochranu svého řešení zapojením za zařízení Radware DefensePro chránící před podobnými síťovými útoky. „Za jejich úspěchem stojí patentovaná technologie behaviorální analýzy dat. Zařízení tak díky ní dokáže filtrovat provoz a odhalit i nové a sofistikované druhy útoků,“ říká technický ředitel Master Internet Martin Žídek.

Ochranu v podobě doplňkové služby Chráněná linka získají zákazníci Masteru ke svým serverům již od 120 korun měsíčně. DDoS útokům tak mohou čelit i zákazníci, pro něž jsou in-house řešení finančně nedostupná.

Přesvědčte se sami na ukázkových konfiguracích 3 možných řešení pro malé a střední podniky s různými nároky a potřebami.

 • Masivně škálovatelný OpenStack
  Pokud hledáte cenově dostupný cloud server a máte již alespoň základní zkušenosti s jejich správou, najdete ho na nově spuštěném projektu ServerNOW
  1 jádro CPU, 1 GB RAM, 10 GB SSD
  operační systém Linux CentOS nebo Debian, Chráněná linka
  Měsíčně: 380 Kč
 • Vysoce dostupný VMware
  Pokud vaše menší či střední firma provozuje aplikace s kritickým požadavkem na vysokou dostupnost
  2 jádra CPU, 4 GB RAM, 150 GB HDD
  operační systém Linux CentOS, konektivita Blue line (vyhrazený port 10 Gbps, šířka pásma CZ NIX: 1000 Mbps, tranzit: 40 Mbps), Chráněná linka
  Měsíčně: 1 808 Kč
 • Extrémně výkonný dedikovaný server
  Pokud potřebujete vysoký výkon a stabilní řešení pro své firemní IT
  Dell Dedicated X1 PowerEdge R630 (2x10 jader CPU, 192 GB RAM, 2x 160 GB SSD, 2x1 TB SATA)
  operační systém Linux CentOS, Debian nebo Ubuntu, Konektivita Blue line (vyhrazený port 10 Gbps, šířka pásma CZ NIX: 1000 Mbps, tranzit: 40 Mbps), Duální konektivita, Chráněná linka
  Měsíčně: 6 872 Kč

Správné místo pro vaše data

Nová datacentra MasterDC české hostingové společnosti disponují aktivní ochranou před útoky a v souladu s trendem snižování spotřeby energie jsou chlazena za pomoci technologie Dell Fresh Air 2.0. V červnu tohoto roku otevřel Master Internet své dosud nejekologičtější sály v brněnském datacentru. Oba nové sály evropského standardu o rozloze téměř 400 m2 jsou prvními svého druhu v Česku, které využívají úspornou technologii přivádění chladného čerstvého vzduchu přímo do zdvojené podlahy datového sálu.