Hlavní navigace

Apple zjišťuje problémy s kvalitou iPhonů X a 13palcových MacBooků Pro

20. 11. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Asa Mathat | All Things Digital
Apple objevil pár problémů, které trápí jeho loňský iPhone X a 13palcový MacBook Pro. Společnost se už nechala slyšet, že je samozřejmě bezplatně vyřeší.

Jde o nejnovější z řady problémů s kvalitou produktů za poslední rok, přestože Apple většinu svých notebooků, tabletů a telefonů zdražil na novou úroveň.

Jeho vrcholové iPhony se teď prodávají až za 43 500 Kč a ještě více pak stojí nejlepší iPady Pro. Apple tvrdí, že displeje na iPhonu X, který byl uveden v roce 2017 s cenovou začínající na více než 20 tisících korunách, mohou mít kvůli chybě jedné z komponent problémy s dotykovým ovládáním. Dotčeným zákazníkům danou komponentu zdarma vymění.

Společnost zdůrazňuje, že problémy postihují pouze původní iPhone X, který byl letos na podzim na pozici vlajkové lodi značky nahrazen iPhony XS a XR.

Cupertinský gigant tvrdí, že displeje postižených telefonů nemusí adekvátně reagovat na dotyk nebo naopak mohou reagovat i ve chvíli, kdy se jich uživatelé nedotýkají.

Pokud jde o 13palcové počítače MacBook Pro, ty zase postihuje problém, jenž může vyústit ve ztrátu dat a selhání úložiště. Apple podle svých slov problémové disky opraví.

Problémy firma zaznamenala pouze u omezeného počtu SSD disků s kapacitami 128 a 256 GB u MacBooků Pro s úhlopříčkou 13 palců, vyrobených mezi červnem 2017 a červnem 2018.

Apple v loňském roce započal masivní akci spočívající ve výměně baterie, poté, co zjistil, že softwarová aktualizace, která měla některým modelům iPhonů pomoci řešit stárnoucí baterie, zpomalovala výkon telefonů.

V červnu pak Apple oznámil, že nabídne bezplatnou výměnu klávesnic některých modelů MacBooků a MacBooků Pro. A to kvůli stížnostem některých uživatelů na sociálních sítích, které se týkaly přílišného hluku při psaní a občasné neočekávané nefunkčnosti.

Design této klávesnice Apple v letošním roce změnil tím, že pod klávesy přidal vrstvu silikonu.

Zdroj: ARNnet.com.au