Hlavní navigace

Apple a Accenture vytvářejí partnerství, zaměří se na mobilitu v podnicích

31. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: © FotolEdhar - Fotolia.com
Partnerství společností Accenture a Apple pomůže klientům lépe využít zařízení s operačním systémem iOS v byznysu, včetně propojování nových aplikací se staršími backendovými systémy.
Lucas Mearian 31. 8. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Accenture, firma, která podnikům pomáhá vyvíjet a nasazovat byznysové aplikace na zakázku, oznámila nový dedikovaný projekt pro iOS, který mají na starosti její Digital Studios ve vybraných lokalitách ve světě. Experti z Applu, včetně softwarových a hardwarových vývojářů, datových architektů a datových vědců, budou v rámci spolupráce přesunuti do vývojových kanceláří Accenture.

Jedním z důvodů, proč Apple potřebuje konzultační partnery, jako je Accenture, je fakt, že mobilní aplikace postavené na iOS se kvůli přístupu k datům musejí připojovat ke starším backendovým systémům. Apple tak využije odborné znalosti Accenture v oblasti systémové integrace a jeho partnerství s poskytovateli softwarových a síťových řešení, jako jsou SAP a Cisco.

Accenture uvádí, že jeho nová smlouva s Applem pomůže také při tvorbě služeb internetu věcí včetně nových nástrojů, šablon a předem navrženého kódu, což klientům pomůže lépe využít data z IoT platforem v jejich iOS aplikacích.

A nakonec se díky tomu také rozvinou služby migrace dat, které klientům pomohou přenést jejich stávající starší aplikace a data do moderních aplikací pro iOS.

Na základě zkušeností s vývojem mobilních aplikací je „iOS vynikající mobilní platformou pro podniky a my s nadšením spolupracujeme s Applem,“ říká Pierre Nanterme, předseda představenstva a generální ředitel Accenture.

Zatímco firma Accenture je z nového partnerství nadšená, není Apple v žádném případě monogamní. Již dříve totiž oznámil podobná partnerství s Deloitte a IBM.

IBM ve skutečnosti na novinku týkající se Accenture-Apple reagovala tím, že oslovil byznysový tisk, aby mu připomněl své vlastní rozšířené partnerství s Applem z června letošního roku.

Zdroj: Computerworld.com