Hlavní navigace

Americký soud na žádost Applu zakázal prodej několika modelů telefonů Samsung

20. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © Dariusz Kopestynski - Fotolia.com (derived work)
Patentový boj mezi mobilními titány má další oběti. Ve Spojených státech se nesmí prodávat devět modelů chytrých telefonů od Samsungu.

Federální soud v Kalifornii zakázal na území Spojených států prodej chytrých telefonů značky Samsung, které porušují tři patenty přihlášené společností Apple, mimo jiné implementace funkcí jako „odemknout posunutím“ nebo automatických oprav slov.

Zákaz prodeje se týká modelů Samsung Admire, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy S II, Galaxy S II Epic 4G Touch, Galaxy S II Skyrocket, Galaxy S III a Stratosphere, tedy většinou starších modelů.

Soud již dříve rozhodl, že Samsung porušil patent týkající se funkce automatických oprav. Následně porota dospěla k závěru, že Samsung porušil ještě dva další patenty a přiřkla společnosti Apple odškodné v celkové výši téměř 120 milionů dolarů.

cyber23

V jiném patentovém soudním sporu před stejným soudem musel Samsung podmínečně zaplatit 548 milionů za porušení patentů Applu týkajících se funkcí a designu. Samsung výši odškodnění napadl, protože americký patentový úřad mezitím jeden z patentů zrušil jako neplatný.

Samsung se také obrátil na Nejvyšší soud s žádostí o přezkum principu přiznávání odškodného u patentů týkajících se designu a získal podporu několika dalších technologických firem. Odškodné odpovídalo totiž výši zisku Samsungu z produktů, které patent porušovaly, i když patentovaný design je údajně pouze nevýznamnou vlastností těchto produktů.

Byl pro vás článek přínosný?