Hlavní navigace

5 nezodpovězených otázek o Windows 10 1909 (7)

9. 10. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: (c) theartofphoto - Fotolia.com
Další verze Windows 10 by měla dorazit již brzy. Ovšem pokud jde o podniky, pak ve vzduchu stále visí několik otázek ohledně toho, co bude tato verze obnášet a zdalipak nastaví standardy pro všechny budoucí podzimní updaty.
Gregg Keizer 9. 10. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Předchozí díl

A jestliže Microsoft skutečně využije Windows 10 1909 jako verzi 1903 připravenou pro podniky (viz otázka výše: Vzdal se Microsoft informování komerčních zákazníků o tom, že je feature upgrade „business-ready“?), nastavení nových funkcí na „vypnuto“ by také znamenalo, že by podniky upgrade nemusely testovat ani se na něj připravovat. Místo toho se budou zabývat změnami integrovanými v systému Windows 10 až do verze 1903 včetně, jako by migrovali právě na tuto verzi.

(Rozdílem pro zákazníky Windows 10 Enteprise a Windows 10 Education je samozřejmě 30 měsíců podpory pro 1909 versus 18 měsíců pro 1903.)

Jestliže Microsoft nové funkcionality při uvedení feature upgradu inhibuje, není zatím jasné, kdy je zapne. Aktivuje je všechny najednou nebo je bude zapínat postupně, některé hned a jiné později? A jak bude rozhodovat o tom, které funkce budou ve které fázi? Na tyto a další otázky bude Microsoft muset zodpovědět.

Například: Může mít podnikové IT oddělení kontrolu nad dodávkou aktivačního balíčku – což je termín Microsoftu, nikoliv Computerworldu – pro Windows 10 1909? Přenechá zde Microsoft možnost dohledu? Podobný krok by nebyl bezprecedentní, neboť administrátoři již nyní mohou zabránit zaměstnancům v přístupu k některým aplikacím přibaleným k Windows 10. Stále by však šlo o významné vzdání se zodpovědnosti; Microsoft, stejně jako prakticky jakýkoliv jiný vývojář softwaru, vždy… vždy říkal svým zákazníkům, že on sám ví nejlépe, co chtějí nebo co potřebují (i když je žádá o zpětnou vazbu, což Microsoft činí skrze Insider; vždyť samotná společnost beztak rozhoduje o tom, kterou zpětnou vazbu přijme a kterou odmítne). Poskytnout administrátorům právo činit tato rozhodnutí, zejména jsou-li tato rozhodnutí podrobná a detailní – například po jednotlivých funkcích – by mohlo být revoluční, i když to tak zpočátku nebylo.

Bez jakéhokoliv důkazu, a na základě pouhé předtuchy založené na letech sledování Microsoftu, je Computerworld více přesvědčen o tom, že IT administrátoři budou moci odmítnout implementaci nových funkcí verze 1909, než o tom, že budou moci některé funkce odmítnout a zároveň jiné přijmout.

Zdroj: Computerworld.com