Hlavní navigace

43% obětí DDoS útoku podezřívá svoji konkurenci

7. 3. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: © tiero - Fotolia.com
Více než dvě z pěti firem (43 %), které se staly obětí DDoS útoků na svých IT systémech, jsou přesvědčeny, že za útoky stojí jejich konkurence. Konkurenční firmy jsou tak mnohem častěji pokládány za viníky, a to oproti kyberzločincům, které podezřívá pouze 38 % napadených společností.
ali 7. 3. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Zpráva společnosti Kaspersky Lab 2016 IT Security Risks odhalila, že průmyslová sabotáž je považována za nejpravděpodobnější příčinu DDoS útoku. Předčila i politické spiknutí nebo osobní nevraživosti mezi podnikateli. Pouze pětina obětí (20 %) z útoků viní cizí vlády a tajné služby, přičemž stejný poměr (21 %) podezřívá své bývalé nespokojené zaměstnance.

Zajímavý pohled poskytuje porovnání výsledků z různých regionů. Více než polovina (56 %) obětí DDoS z Asie a Tichomoří obviňuje své konkurenty a další čtvrtina (28 %) cizí vlády. V tomto regionu se rovněž vina často svaluje na mezilidskou nevraživost, kdy jeden ze tří napadených (33 %) podezřívá své bývalé zaměstnance. Při pohledu na západní Evropu se naskytne odlišný obrázek. Zde totiž pouze třetina firem (37 %) věří, že za útoky stojí nekalá hra ze strany konkurentů, a pětina (17 %) podezřívá cizí vlády.

Liší se i přístupy firem v návaznosti na jejich velikost. Malé podniky spíše tíhnou k tomu podezírat své konkurenty ze zinscenování DDoS útoku. Myslí si to 48 % zástupců malých a středních podniků, oproti tomu pouze 36 % z velkých společností. Ti naopak ve větší míře podezírají bývalé zaměstnance a zahraniční vlády.

Zdroj: Kaspersky Lab