Hlavní navigace

15 nejodvážnějších designů od Apple, 1976 - 2012 (2.)

31. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Design počítačového hardwaru Applu v průběhu let reflektoval stav této společnosti. Každé vydání nějakého jejího produktu překypuje podprahovými zprávami. Nabízíme vám přehled těch nejodvážnějších a ikonických počítačových designů a toho, co nám jimi Apple snaží sdělit.

Předchozí díl

Macintosh Plus (1986)

Macintosh Plus (1986)

Když se v západním světě dnešní třicátníci a čtyřicátníci rozpomínají na svůj první počítač Apple, nevyhnutelně se jim vybaví Macintosh Plus. Macintosh Plus byl navrhnut v ikonickém designu Macintoshe, přičemž využíval jasně bílého pláště, který navozoval pocit efektivity a rozvahy. To pomohlo vytvořit pouto mezi výrobkem a jeho vlastníkem, jež bylo podobné tomu, které se vytvořilo u majitelů Volkswagenu Brouk nebo Chevroletu Corvette.

Macintosh Portable (1989)

Macintosh Portable (1989)

Průnik Applu do světa mobilní techniky nezačal příliš slavně. Jeho počátky sahají k mohutnému Macintoshi Portable, jenž si nárokoval slávu kvůli tomu, že byl použit k odeslání zprávy z vesmíru. Nicméně nákladný počítač (ve své době stál 6 500 dolarů) byl známý také pro své problémy s baterií (olověným akumulátorem) a prodeje slábly.

Přestože se stále nejednalo o „mobilní zařízení“ v pravém slova smyslu, následoval v roce 1990 Macintosh Portable model Macintosh LC ve tvaru krabičky na pizzu, který svým uživatelům alespoň umožňoval to, že si jej mohli přinést z práce domů.

Macintosh Quadra 700, 900 (1991)

Macintosh Quadra 700, 900 (1991)

S věží Macintosh Quadra se Apple snažil změnit svůj image z Brouka na americký muscle car. Počítače Quadra neměly nic navíc, pouze výkon. Ve své době porazily většinu výkonných počítačů. Apple si pro volbu názvu počítače vybral společnost Lexicon Branding. Quadra evokuje technické pojmy jako je kvadrant nebo kvadriceps.

Pokračování