Hlavní navigace

Jak by měl vypadat byznysový počítač vhodný pro Windows 8 (1.)

26. 11. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Microsoft
Windows 8 jsou tu. Formou a funkcionalitou je nová softwarová vlajková loď Microsoftu nejdramatičtější změnou ve Windows od vzniku tohoto systému.
Tony Bradley 26. 11. 2012
Doba čtení: 3 minuty

„Okna“ byla přestavěna od základů a jejich základní novinkou je nyní podpora multidotykového ovládání. Pod pokličkou se sice nachází starý dobrý OS Windows, nicméně Windows Store a moderní rozhraní přesunují své zaměření z desktopu na mobilní zařízení.

Podle výzkumu provedeného společností iYogi zvažuje třetina malých firem přesun na Windows 8. Celých 38 procent respondentů, kteří nyní pro business používají iPady, se začíná poohlížet po možnostech v oblasti tabletů s Windows 8.

Kromě tabletů nabízejí výrobci spoustu dalších zařízení uzpůsobených pro používání s Windows 8 – například jsou zde různé druhy notebooků, ultrabooků, hybridních zařízení, ale i All-in-One PC.

Jestliže uvažujete o přesunu na Windows 8, podívejte se společně s námi, jaké funkce by měl mít počítač, jenž bude určen pro používání s tímto novým systémem.

1. Podpora dotykového ovládání

Microsoft postavil Windows 8 na dotykovém ovládání. Moderní uživatelské rozhraní (dříve známé jako „Metro“) je barevnou kolekcí dlaždic a aplikací, které jsou určeny k tomu, aby se ovládaly klikáním a posunem. Samozřejmě, že s Windows 8 můžete komunikovat prostřednictvím tradiční klávesnice a myši, ale přiznejme si to, nejde právě o ideální řešení. Jakýkoliv nový hardware, který koupíte, by tak měl podporovat desetibodové multitouch ovládání gesty – tedy pokud chcete využít plného potenciálu systému.

Toshiba U925t

Někteří lidé však vnímají používání dotykových obrazovek na noteboocích a desktopových počítačích jako něco nepraktického a nepřirozeného. Pokud spadáte do této skupiny, pomůže vám v interakci s počítačem multidotykový touchpad nebo některá ze speciálních periferií určených pro ovládání Windows 8, jako jsou třeba dotykové myši.

2. Výkon

Hardwarové specifikace jsou vždy primární věcí, kterou porovnáváme při koupi nového počítače. Počet jader procesoru, rychlost tohoto procesoru, množství paměti RAM a (ne)přítomnost dedikované grafické karty jsou faktory, které hrají významnou roli v celkovém výkonu počítače.

Pro ty, kteří by snad neměli rozpočet na výkonné zařízení, máme dobrou zprávu: podle Microsoftu jsou požadavky na hardware pro Windows 8 výjimečně nízké. Bude vám tak stačit 1 GHz procesor, 1 GB RAM, 16GB úložiště a grafická karta kompatibilní s DirectX 9. Takže můžete Windows 8 bez problémů rozjet na současném hardware s Windows 7 nebo poskládat svižný systém pro Windows 8 i s minimálním rozpočtem.

Pro průměrného uživatele bude stačit jakýkoliv počítač, který splňuje požadavky Microsoft Windows Hardware Certification (a je označen logem „cerifikováno pro Windows 8“). Ovšem budete-li používat váš pracovní počítač k úkolům náročnějším na procesor či paměť, jako je editace videa či trojrozměrné modelování, na výkonu nešetřete – vyberte si systém s výkonnějším procesorem, jako je čtyřjádrový Intel Core i7.

Pokračování