Hlavní navigace

Získejte díky HTTPS lepší pozici ve vyhledávání na Seznam.cz

Sdílet

Vyhledávání společnosti Seznam.cz zvýhodňuje v přirozených výsledcích weby, které jsou zabezpečené protokolem HTTPS. Při jejich řazení je jedním z mnoha signálů relevance také to, zda web běží na zabezpečeném protokolu.

Důvodů, proč to Seznam.cz dělá, je několik. Jedním z těch hlavních je ale fakt, že protokol HTTPS je na rozdíl od běžného HTTP mnohem bezpečnější. Data odesílaná pomocí protokolu HTTPS jsou zabezpečena protokolem Transport Layer Security (TLS), který poskytuje tři klíčové vrstvy ochrany: šifrování, autentizaci a integritu dat.

Pokud poskytujete obsah vašeho webu bezpečně přes HTTPS, dokážete mimo jiné garantovat, že nikdo nezmění to, jak se stránka zobrazí uživateli. HTTPS je tak nejlepší cesta, jak ochránit uživatelská data a bránit se proti krádeži identity. Protokol HTTP naopak data nešifruje a nikdy nelze určit, zda obsah, který si uživatel prohlíží, patří dané webové stránce.

Pokud ještě váháte, zda na HTTPS přejít, položte si tři otázky:
1. Chcete váš web udržovat aktuální?
2. Chcete zrychlit načítání vašeho webu?
3. Chcete se vyhnout problémům, když bude váš web nést označení nezabezpečený?

Pokud jste na všechny tři otázky odpověděli Ano, doporučujeme tento převod provést co nejdříve u všech vašich webových stránek. A jak na to? Jaroslav Hlavinka ze Seznam.cz radí, co si při přechodu na HTTPS pohlídat.

Další doporučení pro přesměrování webu jsou detailně popsaná tady.

Našli jste v článku chybu?