Hlavní navigace

Ze Symantecu se odštěpí nezávislá společnost Veritas Technologies

Sdílet

ali 29. 1. 2015

Společnost Symantec dnes oznámila nové jméno své samostatné veřejně obchodovatelné společnosti pro informační management - Veritas Technologies Corporation. Tato společnost bude vytvořena po dokončení rozdělení společnosti Symantec, jak již bylo oznámeno na podzim loňského roku.

"Veritas zůstává silnou značkou, která má stále obrovskou hodnotu u našich zákazníků, partnerů a zaměstnanců, a po pečlivém přezkoumání to byla snadná volba pro název naší společnosti pro Information Management", řekl Michael A. Brown, prezident a CEO společnosti Symantec. "Zatímco název připomíná dědictví společnosti, nové logo signalizuje, že Veritas je připraven řešit nejdůležitější výzvy v oblasti kritických informací, kterým naši zákazníci čelí."

Nový název a logo Veritas reprezentuje zavedené vedoucí postavení na trhu, které představuje 75% z žebříčku Fortune 500 díky široké škále produktů, které obsahují software pro zálohování a obnovu dat, appliance pro zálohování, storage systémy pro správu ukládání dat, clustering, disaster recovery, archivaci a řešení eDiscovery. Obchody s produkty Veritas přinesly Symantecu ve fiskálním roce 2014 obrat ve výši 2,5 miliardy dolarů. Veritas působí na trzích, jejichž potenciál se dnes odhaduje na 11 miliard dolarů s možným až sedmiprocentním nárůstem mezi lety 2013 až 2018.
 
Veritas Technologies Corporation bude pokračovat v budování své organizace a rozvíjet svou produktovou strategii současně s dodávkami služeb a řešení zákazníkům. Veritas bude i nadále investovat do rozvoje hlavních produktů, které budou také sloužit jako základ pro nové technologie. Rozšířením současných schopností produktů a budováním nové koordinované architektury přinese Veritas v příštím roce nová řešení určená pro hybridní cloudová prostředí. 

Samostatně bude společnost Veritas Technologies Corporation obchodovat až od roku 2016, do konce tohoto kalendářního roku se pro partnery a zákazníky společnosti Symantec nic nemění.

Našli jste v článku chybu?