Hlavní navigace

Vylepšený GMail je na spadnutí, má si lépe poradit se spamem

Sdílet

ali 31. 5. 2013

Nové automatické třídění zpráv má došlou poštu automaticky rozdělit do zvláštních záložek, které budou označeny Primary, Social, Promotions, Updates a Forums.

V záložce Primary najdete hlavní korespondenci - maily přátel, rodiny nebo spolupracovníků. Pro zprávy přicházející ze sociálních sítí, jako je Google+, Twitter a především Facebook, bude vyhrazena záložka Social. Pro opakující se zprávy jako jsou třeba výpisy z účtů, zprávy z mailing listupů apod. je pak vyhrazena záložka Updates. Záložka Forums bude určena pro zprávy z diskusní fór.

Hlavní záložkou pro potírání spamu bude ta s názvem Promotions - zde se budou shromažďovat různé nabídky a jiné reklamní zprávy, které ještě nebudou ještě rovnou odsunuty mezi spam. Právě vytřídění reklamních (a zřejmě méně důležitých) zpráv do samostatné záložky usnadní práci s poštou - ty důležité zprávy pak nebudou rozředěny záplavou nepodstatného balastu, jak to často nastavává dnes.

Nová podoba Gmailu bude v první fázi spuštěna na webovém rozhraní, v další fázi budou publikovány verze pro Android i pro Apple iOS.

Update GMailu jistě tuto službu posune zase o krok dále, a to i ve směru boje proti nevyžádané poště. Kritici ovšem uvádějí, že na to, jak dlouho se služba GMail vyvíjí, jsou vylepšení jen mírná - místo evoluce čekáme stále na revoluci.

G+

Našli jste v článku chybu?