Hlavní navigace

VMware přichází se službou Identity-as-a-Service

Sdílet

ali 25. 6. 2015

Společnost VMware představila svou vizi pro budoucnost firemní mobility. S novými řešeními, službami a partnery umožní organizacím proměnit firemní procesy. Nově by se středem zájmu podnikového IT měli stát uživatelé a aplikace.

„Firemní mobilita přináší více než jen posun v technologiích. Je to příležitost pro skutečnou proměnu firemních procesů,“ uvedl Sanjay Poonen, výkonný viceprezident a generální ředitel divize výpočetních řešení pro koncové uživatele ve společnosti VMware. „Firemní mobilita bude hlavním motorem ekonomické hodnoty v příštím desetiletí - skutečně změní přístup firem k inovacím, aplikacím a službám v oblasti mobility. Fráze ‚přizpůsobit se, nebo zaniknout‘ nikdy nebyla pravdivější.“

Firmy se nyní více než kdy dříve musí vypořádat s dvěma hlavními kritickými oblastmi – poskytováním bezpečného přístupu a identity stále mobilnějším zaměstnancům a správou stále odlišnějších aplikací, dat a zařízení. Tyto trendy rozbíjí tradiční IT a způsobují, že bezpečnostní kontroly vytvořené pro éru klient-server nesplňují podmínky pro éru mobility a cloudu. Protože IT oddělení má jen malou či nulovou možnost ovlivnit, jaký operační systém na svém koncovém zařízení si zaměstnanec zvolí, je správa identity zaměstnance základní podmínkou pro zavedení firemní mobility.

Studie společnosti Forrester Research z února 2015 zkoumala vliv na obchodní činnost a přístup organizací k podnikové mobilitě. Jedním ze zjištění bylo, že „pokud omezujeme v rámci firemní mobility využívání vlastních zařízení (BYOD) nebo aplikací, připravujeme se o obrovskou příležitost umožnit zaměstnancům využít její maximální výhody. Je potřeba obohatit interakci se zákazníky a kolegy, a umožnit tak zaměstnancům jednodušší plnění pracovních úkolů za jakékoli situace.“

VMware Identity Manager

Novinka přináší první řešení pro identitu ve formě služby (IDaaS) na trhu, které obsahuje i vedoucí řešení pro správu a bezpečnost firemní mobility. VMware Identity Manager je nabízen ve formě cloudové služby nebo on-premise řešení a umožňuje organizacím podpořit produktivitu svých zaměstnanců díky samoobsluze s aplikacemi. IT oddělení získá centrální místo, odkud může řídit provisioning, přístup a soulad koncových uživatelů za pomoci integrovaného adresáře, slučování identit a analýzy uživatelů.

Klíčové funkce:

  • Přihlášení jediným kliknutím z jakéhokoli zařízení k webovým, mobilním a Windows aplikacím bez nutnosti úpravy či zabalení aplikací pomůže zefektivnit přístup.
  • Adaptivní přístup díky těsné integraci řešení VMware Identity Manager a AirWatch Enterprise Mobility Management. Tato integrace poskytuje dodatečný autentizační faktor od přihlášených zařízení, který je jednak výkonnější a jednodušší než hesla, ale také se postará o podmíněná přístupová pravidla mezi spravovanými a nespravovanými zařízeními.
  • Nastavitelný portál se znalostí kontextu pro HTML5 aplikace poskytne zaměstnancům snadný přístup, automatický provisioning aplikací a bezpečnější přístup k aplikacím z jakéhokoli zařízení.
  • Infrastruktura pro velká firemní prostředí je spolehlivá a bezpečná, běží v cloudu nebo on-premise prostředí a sdružuje stávající on-premise Microsoft Active Directory infrastruktury, aby bylo možné centralizovat správu koncových uživatelů.
Našli jste v článku chybu?