Hlavní navigace

VMware certifikuje úložiště Virtual SAN

Sdílet

ali 25. 2. 2014

Softwarově definované úložiště VMware Virtual SAN je v současné době dostupné jako veřejná betaverze a aktuálně pracuje na certifikaci pro hardwarové servery a zařízení od společností Cisco, Dell, EMC, Fusion-io, HGST, Western Digital, HP, IBM, Intel, LSI, Samsung Electronics, SanDisk a Seagate. Zákazníci tak budou mít možnost širokého výběru hardwaru, na kterém mohou VMware Virtual SAN provozovat. Řešení by mělo být všeobecně dostupné během prvního čtvrtletí letošního roku.

Řešení VMware Virtual SAN, které bylo představeno na konferenci VMworld 2013 v San Franciscu, poskytuje novou úroveň úložiště s konvergovaným hypervizorem. VMware Virtual SAN shlukuje serverové disky a flash paměti a vytváří vysoce výkonné a odolné sdílené úložiště určené pro virtuální stroje. VMware Virtual SAN zjednoduší obsluhu úložiště díky unikátnímu systému správy, který je založen na pravidlech pro virtuální stroje a na zabudované automatizaci. VMware Virtual SAN tvoří základní stavební kámen softwarově definovaného úložiště od VMware, protože zajišťuje funkce úložiště ve formě softwaru zabudovaného v jádru platformy VMware vSphere.

S VMware Virtual SAN mají zákazníci možnost volit mezi dvěma způsoby nasazení: VMware Virtual SAN Ready Nodes nebo výběr jednotlivých kompatibilních hardwarových součástí.  Po všeobecném uvedení řešení na trh bude mít certifikaci VMware Virtual SAN více než 150 hardwarových zařízení a 10 sestav Ready Nodes. Další certifikovaná zařízení budou postupně přibývat.

Čtěte také:
→ VMware provádí změny ve svém partnerském programu
Firma hodlá společně se svými partnery ovládnout softwarově definované podnikání.
→ EMC představuje úložnou platformu ViPR
Platforma pro softwarově definované úložiště ViPR umožní vytvořit moderní storage architekturu pro budoucí nasazování aplikací

G+

Našli jste v článku chybu?