Hlavní navigace

Virtuální měna Bitcoin na maximu

Sdílet

Alexander Lichý 7. 11. 2013

Fenomén Bitcoin se zase jednou dostal do centra zájmu, když jeho aktuální směnný kurz přesáhl 250 USD. To je zatím absolutní maximum. Přitom ještě loni se jeho cena propadla na méně než třicetinu jeho dnešní hodnoty.

K nárůstu ceny vedly patrne spekulace o tom, že by jej měla akceptovat i ikona elektronického obchodování - aukční server eBay. Koncem října 2013 byla také zaznamenána rekordní bitcoinová platba, jejíž hodnota poprvé přesáhla 1 milion USD. Tato platba ovšem také souvisí s Bitcoinem, protože předměm koupě byl hardware, který bude použit k virtuální těžbě  Bitcoinů. Těžba - čili uvolnění dalších bitcoinů - je závislá na výpočtu podle komplikovaného algoritmu. Dodavatelem počítače byla firma Butterfly Labs, která se na obdobná zařízení specializuje.

Bitcoin a obchodní místa, kde se směňuje, čelila řadě útoků, jejichž pravděpodobným účelem byla manipulace s cenou, nicméně se zdá, že Bitcoin tyto útoky zatím přestál bez pohromy. Dalším úspěchem této virtuální měny je fakt, že jeho existenci vzalo na vědomí i několik oficiální institucí, včetně německého ministerstva financí.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Poslední výkyvy Bitcoinu ukazují na rizika, nicméně jeho popularita roste
→ Německé ministerstvo financí akceptovalo existenci Bitcoinu

G+

Našli jste v článku chybu?