Hlavní navigace

Veeam Backup & Replication: verze 7 přináší integrovanou akceleraci WAN

21. 8. 2013

Sdílet

Nová verze Veeam Backup & Replication v7 přináší dvě zásadní inovace: integrovanou akceleraci WAN a možnost zálohování ze snapshotů úložiště. „Naše inovace řídí zpětná vazba od uživatelů a jejich reakce byly velmi potěšující,“ říká prezident a generální ředitel společnosti Veeam Ratmir Timashev.

Integrovaná akcelerace WAN byla vyvinuta jako vlastní řešení a optimalizována speciálně pro zálohování Veeam. Kopírování dat do vzdálených lokací probíhá až 50x rychleji než běžné kopírování souborů. Mizí tak nutnost nákupu a implementace univerzálních zařízení pro akceleraci WAN či pořízení rychlejší linky pro vzdálené zálohování.

„Mnoho podnikových řešení pro zálohování neposkytuje integrovanou WAN akceleraci,“ říká Rachel Dinesová, analytička společnosti Forrester Research. „Většina společností získává kopie záloh ze vzdálených lokací. S novou funkcí, kterou Veeam přináší, se tento proces stává mnohem efektivnější,“ dodává Dinesová.

Inovace v podobě zálohování ze snapshotů úložiště byla vyvinuta ve spolupráci se společností Hewlett-Packard. Tato novinka pomáhá výrazně zlepšit cíle bodů obnovení (RPO) a značně snížit nároky na virtuální infrastrukturu. Díky tomu mohou IT administrátoři vytvářet zálohy tak často jak chtějí, a to dokonce i pro I/O virtuální stroje. Řešení pracuje s vybranými úložišti HP.

Kromě edicí Free, Standard a Enterprise je nyní nově k dispozici i verze Enterprise Plus, která právě obsahuje obě zmiňované novinky: integrovanou akceleraci WAN a zálohu ze snapshotů úložiště. Free verze je zdarma, cena komerčních variant se pohybuje od 620 do 1600 EUR za procesorovou patici.

G+

Našli jste v článku chybu?