Hlavní navigace

V Brně roste zájem o IT odborníky

Sdílet

ali 12. 8. 2013

O IT odborníky je dnes v Brně a okolí velký zájem. Největší poptávka je dlouhodobě o vývojáře aplikací a systémů, IT analytiky a konzultanty či softwarové architekty. „Firmy v Brně a okolí hledají nové lidi, ale i poptávají v rostoucí míře i IT kurzy pro zvýšení kvalifikace stávajících zaměstnanců,“ potvrzuje Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas, která zde rozšiřuje kapacity svých kurzů.

Mezi aktuálně nové kurzy Gopasu v Brně patří například Vývoj, nasazení a správa aplikací pro Windows Azure, ale i Adobe Photoshop – retuše, masky a fotomontáže. „V Gopasu školíme vysoce odborné kurzy týkající se třeba vývoje a správy aplikací či ochrany firemních dat před hackery, ale i kurzy základní práce s počítačem, excelu pro ekonomy nebo mezinárodní certifikační kurzy  ECDL, tzv. Počítačového řidičáku, jehož obliba je dlouhodobě vysoká,“ říká ředitel Jan Dvořák.

Poptávka přichází jak z IT firem, které na Brněnsku tradičně působí, tak i z běžných podniků, které potřebují proškolit zaměstnance v programech nebo bezpečnosti. Studenti kurzů jsou i z řad jednotlivců se zájmem o konkrétní oblast nebo potřebou rozšířit své dovednosti.

„IT firmy musí své zaměstnance pravidelně školit v nejnovějších verzích programů, jinak nemůže běžet jejich byznys. Firmy všeho druhu u nás nejčastěji poptávají například pokročilé kurzy excelu a nově také tzv. Bezpečnostní počítačový řidičák – kurz Certified Secure Computer User (CSCU), který naučí zaměstnance základy bezpečné práce s počítačem. U jednotlivců je zájem o všechny kurzy napříč portfoliem - od těch nejodbornějších až po úpravu fotek ve Photoshopu,“ dodává ředitel Jan Dvořák z Gopasu.

G+

Našli jste v článku chybu?