Hlavní navigace

V akcelerátoru Start it @ČSOB je další sedmička firem. Předchozí startupy už bodují u investorů

Sdílet

ali 20. 11. 2019

„Oceňuji hlavně rychlou pomoc a obrovské nasazení celého projektového týmu. Tím se tento Start i it @ČSOB liší od ostatních projektů,“ říká Michal Gloger, zakladatel výzkumné firmy Mebster. Ta vyvinula unikátní exoskelet Unilexa, který umožní snadnější pohyb lidem s poraněním páteře. Mebster už produkt dodává do rehabilitačních center a brzy jej uvede i na běžný trh. Exoskelet Unilexa již získal ocenění v soutěži o nejlepší exponát Zlatý Rehaprotext 2019 na zdravotnickém veletrhu Rehaprotext v Brně.

Vybrané startupy po dobu šesti měsíců využívají zázemí co-workingového centra, banka jim poskytuje poradenství a mentoring přímo na míru a výhody plynoucí z členství v prestižní mezinárodní síti GAN. Do finálního výběru druhého kola se probojovaly projekty BulletProof AI, Commis, DaySwaps, Gfluence SEO, KváseCzech, Property Blocks a TestCREW.

„Náš akcelerátor je unikátní tím, že dopředu nestanovuje oblast podnikání. Jasně ale vidíme trend – většina firem se zaměřuje na řešení, která využívají digitální technologie a umělou inteligenci a usnadňují lidem práci. Máme radost z toho, že investoři na naše firmy reagují dobře a řada z nich je už ve stádiu navázání obchodní spolupráce nebo uvedení produktu na trh,“ říká Zuzana Paulovics, lídr Start it@ČSOB.

Start it @ČSOB vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. Český i belgický akcelerátor jsou členy GAN, vysoce ceněné komunity akcelerátorů, partnerů a investorů. Ta sdružuje přes 10 000 nejlepších startupů ze šesti kontinentů. 

Startupy ve druhém kole Start it @ČSOB:

  • BulletProof AI – využití umělé inteligence při ověřování pravosti dokumentů,
  • Commis – hotelový systém usnadňující předávání informací mezi směnami,
  • DaySwaps – plánování směnných provozů s využitím umělé inteligence,
  • Gfluence SEO – zlepšuje umístění firem ve vyhledávači Google,
  • KváseCzech – výrobce sušených směsí pro kváskový chléb,
  • Property Blocks – automatizované skříně/boxy pro předávku zásilek z e-shopů,
  • TestCREW – platforma testerů, šetří firmám náklady na testery.
Našli jste v článku chybu?