Hlavní navigace

Technologie Meizu dokáže nabít smartphone za 20 minut

Sdílet

Agam Shah 1. 3. 2017

Aby dokázala, že je to pravda, ukázala společnost své schopnosti superrychlého nabíjení na tiskové konferenci v rámci Mobilního světového kongresu, který se koná v Barceloně.

Rychlost nabíjení je v dokonce ještě rychlejší než u nedávno představené technologie společnosti Qualcomm s názvem Quick Charge 4.0, která je „postavena tak, aby běžný smartphone nabila z nuly na 50 procent za 15 minut a méně,“ tvrdí výrobce v tiskovém prohlášení.

Ukázkové nabíjení probíhalo přes port USB typu C, a příslušný smartphone byl vybaven baterií s kapacitou 3 000 mAh, což je běžná kapacita novějších smartphonů. Trik spočívá v přenesení části nabíjecího tlaku z baterie do USB kabelu, který dokáže zvládnout až 160 wattů výkonu.

Meizu chce tuto technologii přinést na své vlastní telefony ještě v letošním roce, a nakonec ji chce i prodávat ostatním společnostem, říká Damon Li, technologický ředitel Meizu pro výzkum a vývoj.

Super mCharge nahrazuje technologii mCharge. Nabíjecí kabel dosahuje podle výrobce efektivity 98 procent, ale taky stojí třikrát tolik co konvenční nabíječky USB typu C.

Rychlejší nabíjení patří k funkcím, kterými se výrobci smartphonu chlubí ve chvíli, kdy představují nové modely. Ostatně jinde už není moc co přidávat. Závod se zintenzivňuje a většina smartphonů představených na MWC 2017 má Quick Charge 3.0 od Qualcommu. Této technologii trvá naplno nabít smartphone za něco málo pod jednu hodinu.

Zdroj: CIO.com

Našli jste v článku chybu?