Hlavní navigace

Steve Ballmer ohlásil odchod, akcie Microsoftu poskočily

23. 8. 2013

Sdílet

Ballmer dal Microsoftu čas příslovečně „do (příštích) švestek“, aby se za něj našla náhrada. Není do dlouho, co hlava softwarového giganta zveřejnila otevřený dopis vlastním zaměstnancům, ve kterém se zdůrazňuje nutnost toho, aby se Microsoft vnitřně zreformoval.

Nyní po několika týdnech Ballmer ohlašuje svůj odchod. Zřejmě naznal, že on sám nebude tou pravou osobou, která by měla přeměnu Microsoftu dovést do úspěšného konce. Původně uvažoval také o tom, že odejde v poločase prováděných změn, nyní hodlá dát novému CEO šanci, aby měl celý proces pod svou taktovkou. Kdo bude Ballmerovým nástupcem, o tom nejsou zatím žádné náznaky.

Ballmer čelil v posledních letech velké kritice, především za to, že jeho firma zaspala nástup mobilních technologií. Ale i některé jiné projekty, kterými chtěl Microsoft dohonit a předhonit konkurenci, vzbuzují přinejmenším rozpaky, jmenujme třeba vyhledavač Bing.

A co na to podnikatelský barometr, kterým je burza? Zřejmě v návaznosti na ohlášený odchod stoupla na začátku denního obchodování cena akcií Microsoftu o 9%.

Čtěte také:
→ Výsledky Microsoftu nesplnily očekávání investorů, akcie poklesly
→ Microsoft se chce radikálně změnit, oficiálně to ohlásil Steve Ballmer

G+

Našli jste v článku chybu?