Hlavní navigace

Stavba skladu Amazonu v Dobrovízi začala

Sdílet

ali 12. 9. 2014

Slavnostního položení základního kamene se zúčastnil i český ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Stavba obří haly o rozměru 500 x 190 metrů by měla být hotova ještě před létem 2015, postup jednotlivých etap bude záviset také na možnostech provádění stavebních prací v zimním období.

Gigantická stavba o ploše téměř 100.000 čtverečních metrů patrně přinese i problémy, především v místě a okolí stavby. Občanské sdružení v Dobrovízi mělo řadu požadavků, které by pomohly zmírnit důsledky stavby a hlavně následného provozu. Ty se podařilo ve velké míře prosadit a místní obyvatelé získají ročně půl milionu korun na podporu dětí a seniorů, budou postaveny protihlukové stěny a předvším bude do konce příštího roku vybudován obchvat obce.  

Čtěte také:
→ Sklad Amazonu v Dobrovízí je již potvrzen
Developerská společnost Panattoni, která se zavázala distribuční centrum postavit, bude do projektu investovat 100 milionů.
→ Amazon koupil Twitch chystá konkurenci pro Google AdWords
Gigant e-commerce se domnívá, že má dostatečnou sílu, aby vytvořil vlastní reklamní systém. Pořídil si také videoportál Twitch.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+

Našli jste v článku chybu?