Hlavní navigace

Společnost Huawei se stala čtvrtým největším dodavatelem serverů

12. 8. 2014

Sdílet

Podle nejnovějších statistik společnosti Gartner byla společnost Huawei v 1. čtvrtletí roku 2014 čtvrtým největším světovým dodavatelem serverů, v případě blade serverů pak zaujímá třetí místo. V některých oblastech, např. na čínském trhu, je pak Huawei nejvýznamnějším dodavatelem serverů vůbec. Analýza společnosti IDC s názvem China x86 Server Market Review odhaduje, že dodávky společnosti Huawei na čínském trhu v roce 2013 vzrostly až o 241 %.

Na rozdíl od tradičního pojetí blade serverů se Huawei o komplexnější přístup a snaží se nabídnou vysoký výkon, pokročilé funkce a vyšší flexibilitu. Kromě samotného výpočetního výkonu vynikají blade servery Huawei při přepínání, práci s úložišti, nabízejí maximální podporu pro virtualizaci, mají nízkou spotřebu energie, vyšší spolehlivost a lze je podle potřeby snadno rozšiřovat. Software pro jednotnou správu umožňuje efektivní nasazení serverů, jejich konfiguraci, údržbu i rychlou diagnostiku chyb. Firma tak nabízí servery pro kritické podnikové aplikace, jako jsou databáze, systémy business intelligence a high performance computing.

Huawei je jediným dodavatelem serverů, který podle statistik Gartneru vykázal růst tržního podílu už v sedmém čtvrtletí za sebou. K jejím zákazníkům v této oblasti patřily původně hlavně telekomunikační a internetové firmy, nyní však přibývá i zákazníků z dalších průmyslových odvětví, např. energetiky, financí, médií i vládních agentur.

Čtěte také:
→ 10 datových a cloudových trendů
Jaké trendy budou dominovat flashovým, cloudovým a softwarovým odvětvím?
→ Lenovo kupuje od IBM serverovou divizi
Čínský hardwarový gigant Lenovo Group zaplatí zaplatí za low-endovou divizi IBM 2,3 miliardy USD. Jedná se dosud největší čínskou akvizici v sektoru IT.

G+

Našli jste v článku chybu?