Hlavní navigace

Společnost Fortinet přichází s novou verzí FortiOS 5.2

30. 5. 2014

Sdílet

Společnost Fortinet oznámila významnou aktualizaci svého operačního systému FortiOS. Na tomto softwaru jsou založeny produkty platformy FortiGate.  Nová verze poskytuje řadu inovací, které dále zesilují ochranu před pokročilými hrozbami (APT, advanced persistent threats). Díky platformě Fortinet Advanced Threat Protection Framework zákazníci dostávají do rukou prostředek pro komplexní a koordinovanou ochranu před hrozbami APT, útoky zero day (nultého dne, zranitelnosti, kde dosud není ze strany dodavatele příslušného produktu k dispozici záplata) a dalším typům sofistikovaného malwaru. Framework kombinuje nové i již osvědčené technologie společnosti s výzkumem hrozeb ve vlastních laboratořích. Nasazení těchto technologií zákazníkům umožňuje snížit rizika průniků do podnikové sítě a ztráty dat.

Vysoce cílené útoky typu zero day a APT jsou dnes navrženy především s cílem krást duševní vlastnictví a další kritická podniková data. Výzkumníci v laboratořích FortiGuard Labs již objevili více než 140 zranitelností zero day, z toho 18 jen v samotném loňském roce. ATP Framework vychází z doporučení společnosti Gartner pro ochranu před pokročilými cílenými útoky. Ve studii Gartneru „Designing an Adaptive Security Architecture for Protection from Advanced Attacks“ (Návrh adaptivní bezpečnostní architektury pro ochranu před pokročilými útoky) její autoři Neil MacDonald a Peter Firstbrook uvedli: „Všechny organizace by měly předpokládat, že se jejich systémy někdo neustále pokouší kompromitovat.“

Software FortiOS 5.2, stejně jako odpovídající aktualizace pro řešení FortiAnalyzer 5.0 a FortiManager 5.0, bude k dispozici ještě ve 2. čtvrtletí letošního roku. Bezplatně je možné testovat verzi FortiOS 5.2 RC (release candidate).

Čtěte také:
→ Infikovaný software přinese škody za 10.000 miliard korun ročně
Dvě třetiny výpadků firemního IT jsou způsobeny škodlivým softwarem na počítačích zaměstnanců, vysledován byl i vztah s pirátskými kopiemi softwaru.
→ 10 let mobilního malwaru
Společnost Fortinet zmapovala vývoj škodlivých kódů pro mobilní platformy. Byl zaznamenán rychlý vznik nového ziskového odvětví organizované kriminality.

G+

Našli jste v článku chybu?