Hlavní navigace

Společnost E Linkx vstoupila do ICT Unie

11. 8. 2014

Sdílet

Systémový integrátor E Linkx působí na českém trhu od roku 1999 a  je součástí skupiny eD' system Group. Nedávno společnost založila novou divizi „Strategická řešení“, jejíž jádro tvoří experti s bohatými zkušenostmi především z oblasti eGovernmentu, základních registrů a agendových systémů, elektronických sdílených služeb, sběru a zpracování diskontinuálních dat, datových konsolidací nebo řízení a využití velkých objemů dat. Ředitelem divize je Roman Kamarýt, který v rámci ICT Unie (ICTU) aktivně působí již několik let – je např. členem Řídícího výboru pro informační společnost ICTU a vedoucím její pracovní skupiny eGovernment 2014+.

„ICT Unie dlouhodobě usiluje o růst efektivity veřejné správy v ČR i pokračování procesu její elektronizace. Zkušenosti a kompetence firmy E Linkx mj. v této oblasti, které společnost založením nové divize dále posiluje, budou pro činnost našeho sdružení důležitým přínosem,“ uvedl prezident ICTU Svatoslav Novák.

„Považuji za velmi podstatné, aby ICT průmysl úzce komunikoval se státní a veřejnou správou a nabídl jí své best-practices zejména pro oblast koncepcí, strategií, řízení projektů, ale i nových forem služeb a technologií. A v tom může ICTU hrát poměrně zásadní roli,“ doplnil Roman Kamarýt.

Našli jste v článku chybu?