Hlavní navigace

Směnárna Bitcoinu čelila DDoS útoku, přestože digitální měna prudce rostla

4. 4. 2013

Sdílet

Japonská společnost, která je hodnocena jako největší směnárna bitcoinů, byla zasažena DDoS útokem, který byl podle týmu její podpory „nadpůrměrně silný“. Podobné útoky mají za cíl přetížit systémy zasíláním příliš mnoha požadavků na webové stránky v jednu chvíli.

Bitcoiny využívají k verifikaci transakcí distribuovaný peer-to-peer šifrovaný systém. Platby pomocí této digitální měny začalo používat několik webových stránek včetně blogovací platformy WordPress a sociální sítě Reddit. Firma vyrábějící software pro management nákladů Expensify koncem března oznámila, že přidala bitcoiny jako možnost refundace nákladových reportů. „Vnímáme Bitcoin jako něco víc než jen trik,“ oznámila společnost na blogu.

DDoS útoky na své systémy zažil minulý týden také startup zabývající se platbami Dwolla. V době psaní tohoto článku se tato firma z útoků stále zotavovala. Systém Dwolly je taktéž používán pro obchodování v bitcoinech, a Mt. Gox oznámil ve své páteční zprávě, že přes Dwollu nebyl schopen zpracovávat vklady a výběry.

Útok na Mt. Gox přichází ve chvíli, kdy virtuální měna zažívá prudký nárůst své hodnoty a popularity, což vede ke spekulacím, že se objevila jako silná bariéra proti ekonomické krizi na Kypru.

Bitcoiny se dnes prodávají za 88 dolarů jeden, což je podle dat z Mt. Goxu téměř zdvojnásobením jejich původní hodnoty z poloviny března.

Tento kurz se v době, kdy směnárna čelila DDoS útoku, začal potápět, neexistují však důkazy o tom, jestli teno pokles způsobil právě tento útok. Někteří analytici spekulují, že byl propad bitcoinu spojen s otevřením bank na Kypru minulý týden ve čtvrtek.

Zdroj. IDG News Service

Našli jste v článku chybu?