Hlavní navigace

Služba mojeID se rozrostla na 300 000 uživatelů

Sdílet

ali 24. 1. 2014

Služba mojeID, která umožňuje udržovat údaje o jejím uživateli na jednom místě a stále aktuální, dnes získala 300 000. uživatele. Služba je v provozu od podzimu roku 2010, a růst se zrychluje posledních 100 tisíc účtů přibylo od loňského května. MojeID provozuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a pro zájemce je zcela zdarma. Nově mohou zájemci používat mojeID například při online nákupu jízdenek do autobusů Student Agency a vlaků RegioJet nebo při rezervaci knih v Městské knihovně v Praze.

Služba mojeID také nedávno rozšířila počet míst, kde si mohou uživatelé validovat svůj účet. Kromě Prahy je možné ověřit účet mojeID také v Moravské zemské knihovně v Brně a nejnověji i v Liberci v prostorách knihovny Technické univerzity.

Do služby mojeID se stále častěji zapojují i obce a města. Služba jim nabízí vhodný nástroj pro ověřování identity občanů a voličů při referendech a anketách pořádaných místní samosprávou. MojeID tak využívá například Rožmitál pod Třemšínem, Hořice v Podkrkonoší, Úvaly nebo Mariánské Lázně.

Validovaný účet mojeID je možné využít i na komunitních portálech.

Čtěte také:
→ Služba MojeID dosáhla 200 000 uživatelů na 1. máje
Za službou MojeID, která je určena k bezpečné autentifikaci uživatelů, stojí organizace CZ-NIC, správce české národní domény.
→ Háčky a čárky v českých internetových názvech zatím odloženy
Pro zavedení doménových jmen s diakritikou je zatím jen menšina jednotlivců i organizací. Proto se v nejbližší době zavádět nebude.

G+

Našli jste v článku chybu?