Hlavní navigace

Škatulata-škatulata v managementu Google

Sdílet

ali 15. 3. 2013

Pozici šéfa mobilní divize opouští Andy Rubin, který se zasloužil především o projekt Android, který dostal na vrchol - podle předpovědi IDC se ještě letos dostane na 1. místo mezi operačními systémy na tabletech. Jeho odchod oznámil sám CEO Googlu Larry Page na svém blogu. Andy Rubin údajně odchází na vlastní žádost.

Na jeho místo nastoupí Sundar Pichai, který dosud vedl vývoj Chrome a Chrome OS.

Sundar Pichai
Sundar Pichai

Jestli tato personální změna bude znamenat i to, že se oba projekty - tedy Android a Chrome OS - sblíží, to se ukáže. Asi by to bylo záhodno vzhledem k relativně neuspokojivé funkcionalitě Chrome OS. V každém případě Sundar Pichai přichází na nové místo proto, že má mít „nos“ na uživatelsky atraktivní řešení.

Do laboratoře Google (Google X) se přesune Jeff Huber, který dříve řídil projekt Google Maps. Na novém místě se o vedení podílí se Sergejem Brinem. S tím souvisí i rozdělení mapového projektu na dvě části: Ta obchodní se bude úžeji integrovat s oddělením internetové reklamy a bude se zabývat lokálními službami a reklamou na mapách. Ta nekomerční se propojí s vyhledávacími službami a bude se na ni hledět jako na součást vyhledávání, kterému bude poskytovat geografický kontext.

Čtěte také: Jarní čistka u Google: končí Reader. Nahradí ho Feedly?

G+

Našli jste v článku chybu?