Hlavní navigace

Síť Google+ bude od příštího roku omezena na podnikové uživatele

Sdílet

Cohen Coberly 10. 10. 2018

Jenže ať už jste na ni zapomněli nebo ne, může pro vás váš nepoužívaný účet na Google+ představovat potenciální hrozbu. Google totiž v pondělí publikoval příspěvek na svém blogu, v němž přiznává, že v „People API“ na své sociální síti našel „chybu,“ jež externím vývojářům umožňovala přístup k části soukromých dat jednotlivých uživatelů. Mezi tyto data patřily pracovní pozice, pohlaví, věk a e-mailové adresy.

Dané informace byly přístupné nezávisle na vašem nastavení soukromí. Google chybu podle svého vyjádření „objevil a okamžitě opravil“ už v březnu letošního roku, nicméně zranitelnost byla přístupná už v roce 2015.

Google uvádí, že neví o žádném zneužití chyby ze strany vývojářů, kteří o ní pravděpodobně ani nevěděli, ovšem jen fakt, že chyba zůstávala tak dlouho bez povšimnutí, je důvodem k obavám, byť nezveřejňovala žádné extra citlivé informace.

Únik dat je však posledním hřebíčkem do rakve spotřebitelské větve Google+, kterou zabily i klesající počet a míra zapojení uživatelů. Úplné zavření této větve proběhne v srpnu příštího roku, ovšem Google upozorňuje, že podnikoví uživatelé o svoji sociální síť nepřijdou, minimálně v dohledné budoucnosti ne.

V příštích deseti měsících získají spotřebitelé od Googlu „další informace“ týkající se toho, jak lze stahovat či migrovat osobní data na jiné platformy sociálních sítí.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?