Hlavní navigace

Seznam spustí web volnamista.cz s inzercí pracovních příležitostí

6. 9. 2013

Sdílet

Heslem nového webu je stručnost. Inzeráty mohou mít nejvýše 350 znaků a budou tedy připomínat spíše novinové inzeráty. Seznam se tak chce odlišit od portálů jako jobs.cz nebo i svého předchozího projektu sprace.cz. Hodlá především obsadit prostor pro nabídky  a poptávky pracovních příležitostí, které se objedou bez vyplňování složitého profesního profilu nebo životopisu.

Seznam provedl průzkum a zjistil, že je zde velká část poptávky po méně kvalifikované práci, která se až dosud nenabízí nebo nepoptává na internetu. Příčinou je také to, že řada uchazečů není schopna správně zařadit svou kvalifikaci do škatulek, které pro klasifikaci používají zavedené pracovní agentury a jejich weby.

Prohlížet nabídky budou moci uchazeči i bez předchozí registrace, kliknutím na inzerát se zobrazí jednoduše kontaktní telefon nebo formulář. Bezplatné má být i podávání základního inzerátu, jedinou podmínkou je, aby firma měla účet na seznamu. Zpoplatněný by měl být až rozšířený zápis, kterým může být doplnění obrázku nebo zvýraznění názvu pozice. Vstupní rozhraní bude pro všechny inzerenty jednotné, živnostník i personální agentura budou systém využívat stejným způsobem.

Základní povinností je ale uvést konečného zaměstnavatele. To ale může právě personální agentury od pooužívání nového systému odradit. Seznam údajně také nepočítá s využitím reklamního prostoru na novém personálním webu, alespoň ze začátku.

G+

Našli jste v článku chybu?