Hlavní navigace

Seznam.cz inovuje

Sdílet

ali 24. 9. 2013

Seznam.cz přinese na podzim inovace hned několika svých produktů a do Vánoc chce nabídnout několik nových mobilních aplikací. V říjnu přijde nový Stream.cz a nový volitelný vzhled Seznam.cz Emailu. Později na podzim se změn dočká i služba Lidé.cz.

Jako první přijdo na řadu avizované úpravy vzhledu internetové televize Stream.cz. Na první pohled dostane více prostoru samotné přehrávání videí, zpřehlední se výběr jednotlivých pořadů a jejich dílů a přibudou i možnosti upozornění na nové díly oblíbených pořadů, a to na jakémkoliv zařízení. Stream.cz totiž bude mít kromě desktopové verze s responzivním designem zároveň i mobilní aplikace pro zařízení s operačními systémy iOS a Android. Zásadní změnou ale bude v tom, že stream.cz bude nabízet jen vlastní redakční obsah a zmízí možnost přidávat uživatelská videa. „Stream.cz byl dlouho jakýmsi hybridem úložiště uživatelských videí a redakčních pořadů. To změníme. Na Stream.cz bude pouze profesionální obsah, tedy pořady, které vyrobí naše redakce. Novou podobu služby jsme tomuto cíli uzpůsobili,“ popisuje Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Seznam.cz Email dostane na podzim další volitelný vzhled, který navíc kromě svého „papírového“ vzhledu přinese i výrazné funkční zjednodušení. Ten, kdo si tento nový vzhled vybere, bude moci pracovat jen se základními funkcemi e-mailu – tedy psaní a čtení zpráv (včetně rychlých odpovědí a přeposlání). Odpadne možnost řazení zpráv, štítkování, filtrování nebo třeba složitějších nastavení. Vzhled je kdykoliv možné změnit za jiný.

Portál Lidé.cz se také dočká úprav, a to opět směrem ke zjednodušení služby – lidé ji už nyní nejčastěji používají jako seznamku, kde si skrze „vzkazník“ vyměňují soukromé zprávy. Podzimní úprava udělá ze služby Lidé.cz ještě přímočařejší seznamku, která bude postavená na fotografiích. Na podzim budou připraveny i aplikace pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android.

V současné době má většina služeb Seznamu responzivní design, který se přizpůsobí různým druhům zařízení včetně mobilních. Služby, které zatím responzivní nejsou, budou postupně upravovány. Kromě toho se budou připravovat pro některé služby samostatné mobilní aplikace, které bude možné stáhnout.

G+

Našli jste v článku chybu?