Hlavní navigace

Seagate má první 8TB disk na světě, který se napájí jen z USB

Sdílet

ali 8. 4. 2016

Většina dnešní spotřební elektroniky stále vyžaduje externí zdroj energie. S rozvojem technologie USB 3.1 ale začínají výrobci spoléhat na řešení, která vystačí jen s jedním typem připojení pro všechno. Díky nové technologii Seagate nazvané Ignition Boost je externí disk Innov8 prvním 8TB diskem na světě, který ke svému napájení nepotřebuje připojení do elektrické zásuvky a dokáže se napájet pouze prostřednictvím portu USB 3.1 v notebooku nebo PC.

Uživatelé připojí disk prostřednictvím oboustranného konektoru USB-C. Innov8 disponuje hliníkovým pouzdrem a díky svému zpracování a designu je možné jej umístit horizontálně nebo vertikálně. Industriální design modelu Innov8 navrhla společnost Huge-Design, která je v současnosti považovaná za nejvlivnější designérské studio v sektoru spotřební elektroniky díky práci pro značky GoPro, HP nebo Nike.

Disk zahrnuje software Seagate Dashboard, který uživatelům nabízí zálohu dat na vyžádání jedním kliknutím nebo možnost zálohu naplánovat podle svých potřeb. Kromě toho novinka nabízí 200 GB prostoru na cloudovém úložišti Microsoft OneDrive a kompatibilitu se softwarem Lyve, díky němuž mohou uživatelé zálohovat své soubory, sdílet je a přistupovat z jakéhokoli zařízení nebo místa.

Seagate Innov8 bude v USA dostupný během dubna za $349, dostupnost a ceny pro ČR a SR zatím nebyly oznámeny.

Našli jste v článku chybu?