Hlavní navigace

Samsung s modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge útočí v high-end segmentu smartphonů

Sdílet

ali 2. 3. 2015

Samsung Electronics dnes představil nové smartphony Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Ty jsou zatím tím nejlepším, s čím Samsung na poli mobilních telefonů přišel. „Prostřednictvím novinek Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge Samsung představuje nejnovější trend v oblasti mobility společně s novým standardem, který bude pohánět globální mobilní trh. Tím, že nasloucháme našim zákazníkům, jsme neustále schopni přinášet nové technologie a nápady. Díky přepracovanému designu, rozsáhlé partnerské síti a novým službám nabídnou Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge uživatelům jedinečnou zkušenost,“ řekl J.K. Shin, výkonný ředitel a vedoucí divize IT & Mobile Communications ve společnosti Samsung Electronics.

Nové modely jsou vyrobeny z kovu a skla, Samsung se soustředil na nadčasový design. Galaxy S6 Edge se zároveň vyznačuje charakteristickým zaoblením a specifickým zobrazením obsahu díky celosvětově prvnímu displeji zakřivenému po obou stranách. Skleněné tělo obou nových smartphonů je vyrobené z nejtvrdšího dostupného skla Corning Gorilla Glass 4 a bude dostupné v řadě barev s odstíny drahokamů. Barevná provedení také ponesou označení jako bílá perla, černý safír, zlatá platina, modrý topaz a zelený smaragd.

Nové smartphony jsou vybaveny předním a zadním fotoaparátem. Optika se světelností F1.9 a snímače s vysokým rozlišením 5 Mpix v případě předního a 16 Mpix u zadního fotoaparátu byla optimalizována na nejvyšší kvalitu obrazu, a to i ve tmě. Kromě toho funkce Auto Real-time High Dynamic Range (HDR), Smart Optical Image Stabilization (OIS) a IR Detect White Balance zajišťují vylepšenou citlivost na světlo a ostrost výsledného snímku. Nová funkce Quick Launch navíc umožňuje rychlý přímý přístup k fotoaparátu z libovolné obrazovky pouhým dvojitým stisknutím tlačítka Home.

Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge podporují technologii bezdrátového nabíjení WPC a PMA. Zařízení tak spolupracují s jakoukoliv bezdrátovou podložkou na trhu, která podporuje normy WPC a PMA. Současně disponují superrychlým nabíjením přes kabel (1,5krát rychlejší než GALAXY S5), kdy poskytnou přibližně 4 hodiny provozu po pouhých 10 minutách nabíjení.

Smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge jsou vybaveny 5,1palcovým Quad HD Super AMOLED displejem, který uživatelům poskytuje nejvyšší hustotu pixelů (577 ppi) a zvýšenou viditelnost ve venkovním prostředí díky jasnému displeji (600 cd/mm).

Nové smartphony se začnou ve vybraných 20 zemích prodávat od 10. dubna 2015, ve verzích dle interní paměti 32/64/128 GB, další země budou následovat. Spotřebitelé budou mít na výběr z barevných provedení: bílá perla, černý safír, zlatá platina, modrý topaz (pouze Galaxy S6) a zelený smaragd (pouze Galaxy S6 Edge).

Našli jste v článku chybu?