Hlavní navigace

Samsung přichází s novou generací chytrých hodinek Gear 2 a Gear 2 Neo

24. 2. 2014

Sdílet

Společnost Samsung Electronics představila hodinky Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo. Chytré hodinky nyní nabízejí lepší konektivitu a kompletní možnost integrace. Oproti předchozímu modelu, využívají hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo platformu Tizen a v době uvedení by měly být kompatibilní s více než desítkou chytrých telefonů Samsung Galaxy.

Samsung hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo vylepšil hned v několika směrech. Obě zařízení mají lehkou konstrukci s kvalitní povrchovou úpravou. Fotoaparát s rozlišením 2 Mpix je u Gear 2 nově umístěn v hlavní části přístroje, nikoli na řemínku. Hodinky se také dočkaly nových barevných variant pásků – černá, zlatá a oranžová v případě Gear 2 a černá, šedá a oranžová v případě Gear 2 Neo.

S chytrými hodinkami Gear 2 a Gear 2 Neo mohou uživatelé přijmout nebo ztišit příchozí hovory a zprávy a nastavit si dle vlastní preference různé způsoby upozornění. Podobně lze nastavit pozadí domovské obrazovky, vzhled hodin i používané písmo.

Nově jsou hodinky vybaveny infračerveným portem, pomocí kterého mohou uživatelé ovládat například televizor či set-top box (prostřednictvím aplikace WatchON Remote). Přímo v hodinkách je navíc k dispozici i vestavěný hudební přehrávač s možností připojení na Bluetooth sluchátka.

Obě zařízení nabízejí také funkci osobního fitness trenéra, která uživateli umožňuje upravit si svůj vlastní režim cvičení a sledovat přitom tepovou frekvenci, a zlepšovat tak svoji celkovou kondici.

Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo budou celosvětově uvedeny do prodeje v dubnu tohoto roku.

Čtěte také:
→ Chytré hodinky: revoluce na spadnutí
Osm mýtů o budoucnosti nového produktu, který se označuje jako smartwatch.
→ Smartwatch Samsung Galaxy Gear: drahá hračka?
Samsung představil své chytré hodinky na veletrhu IFA v Berlíně. Nadšení se ale nekonalo.

G+

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?