Hlavní navigace

Samsung přichází s chytrými hodinkami Gear S

Sdílet

ali 29. 8. 2014

Společnost Samsung představila smartwatch Samsung Gear S, novou generaci chytrých nositelných zařízení. Novinka nabídne 3G konektivitu a funkce, které jsou přizpůsobené současným potřebám aktivních uživatelů. 

„Samsung je významným průkopníkem v této mladé a rychle se rozvíjející kategorii nositelných zařízení,” řekl JK Shin, ředitel divize IT & mobilní komunikace společnosti Samsung a dodává: „Gear S posouvá možnosti nositelných zařízení a obohacuje zážitek z mobilní komunikace.”

Prohnutý Super AMOLED displej

Samsung Gear S má 2palcový, lehce prohnutý Super AMOLED displej, díky kterému pohodlně přilne k zápěstí. Stejně jako u předchozích modelů je možné využívat Samsung Gear S ke čtení zpráv, k nastavení upozornění nebo využívání dalších funkcí. Díky možnosti vlastního nastavení displeje a vyměnitelným řemínkům může každý uživatel vyjádřit svůj vlastní vkus a styl.

Konektivita a funkce

Samsung Gear S rozšiřuje také možnosti konektivity. Kromě 3G nabízí Bluetooth i WiFi připojení. S novinkou od Samsungu mohou uživatelé rovněž telefonovat. Pro automatickou synchronizaci se smartphonem si uživatel jednoduše zvolí připojení pomocí 3G nebo Bluetooth.

Nový Gear S umožňuje snadný přístup k informacím prostřednictvím základních widgetů a oznamovacích oken. Nabízí funkce, jako jsou hlasová navigace pro chodce od společnosti HERE, 24hodinové zpravodajství nebo servis Financial Times „fastFT“ společně s pokročilou čtecí technologií Spritz. Praktická je také možnost přečíst si a odpovědět na důležitá upozornění z Facebooku.

Designéři nezapomněli ani na funkce zaměřené na zdraví. Má zabudované multisenzory, GPS a nechybí ani aplikace S Health. Kromě toho aplikace Nike+ Running umožňuje zaznamenávat jednotlivé běhy bez použití smartphonu.

Samsung na trh uvádí současně i novinku Gear Circle – sluchátka připomínající náhrdelník. Při spárování sluchátek se smartphonem (přes Bluetooth) může uživatel přijímat hovory, poslouchat hudbu a zadávat hlasové příkazy. Gear Circle je vybaven také magnetky (v části náušníků), díky kterým lze sluchátka spojit a nechat je na krku jako náhrdelník. Při příchozím hovoru, nebo jako upozornění na důležitou událost, se Gear Circle rozvibruje.

Samsung Gear S i Gear Circle budou v České republice dostupné během října letošního roku.

Čtěte také:
→ Samsung představil chytré hodinky Gear Live s OS Android Wear
Samsung rozšiřuje své portfolio nositelných zařízení o model Gear Live. Nejnovější chytré hodinky nabídnou Super Amoled displej, odolnost proti prachu a vodě či snímač srdečního tepu. Pohánět jej bude Android Wear, tedy varianta Androidu pro nositelná zařízení.
→ Smartwatch Samsung Galaxy Gear: drahá hračka?
Samsung představil své chytré hodinky na veletrhu IFA 2013 v Berlíně. Nadšení se ale nekonalo.

G+

Našli jste v článku chybu?