Hlavní navigace

Samsung představil chytré hodinky Gear Live s OS Android Wear

Sdílet

ali 27. 6. 2014

Společnost Samsung představuje Gear Live. Firma poprvé pro tento typ zařízení využila operační systém Android Wear. Nabízejí snadné přizpůsobení ciferníku a okamžitý přístup k budíku pomocí jediného doteku. Hodinky Gear Live splňují stupeň krytí IP67, takže jsou chráněny před prachem a vodou. Uživatelé, kteří dbají o své zdraví a kondici, ocení vestavěný snímač srdečního tepu, který je propojen s několika fitness aplikacemi.

Novinka nabízí nové intuitivní hlasové ovládání − stačí říci „Ok Google“ a pak pokládat otázky typu: „V kolik hodin je odlet mého letadla?“, „Jaké je skóre zápasu?“ nebo příkazy pro přivolání taxi, odesílání textu, rezervaci restaurace či nastavení budíku. Gear Live může být spárován s jakýmkoliv zařízením se systémem Android 4.3 a vyšším.

„Samsung je průkopníkem v rychle se rozvíjejícím odvětví nositelných zařízení. Díky dlouhodobé a úzké spolupráci se společností Google jsme úspěšně začlenili funkce Android Wear do Gear Live. Jsem přesvědčený, že Samsung společně s Googlem podpoří růst trhu chytrých nositelných zařízení, která pozitivně ovlivní životy spotřebitelů,“ řekl J.K. Shin, prezident a generální ředitel IT a mobilní divize Samsung Electronics.

Gear Live bude dostupný v černé a vínové barvě s možností výměny pásku. Standardní šířka výměnného pásku je 22 mm. K dostání bude na objednávku přes Google Play Store. Prodej na českém trhu se zatím neplánuje.

Čtěte také:
→ Samsung přichází s novou generací hodinek Gear 2 a Gear 2 Neo
Oba modely se vyznačují lepší konektivitou, větší možností přizpůsobení a snadnějším ovládáním.
→ Smartwatch Samsung Galaxy Gear: drahá hračka?
Samsung představil své chytré hodinky na veletrhu IFA v Berlíně. Nadšení se ale (zatím?) nekonalo.

G+

Našli jste v článku chybu?